Aydınları 'devlet düşmanı' ilan eden AKP'liye tepki yağdı!

Türkan Saylan, Nazım Hikmet, Uğur Mumcu, Bahriye Üçok gibi aydınları 'devlet düşmanı' ilan eden AKP'li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş eleştiri yağmuruna tutuldu.

Uğur Mumcu'nun oğlu Özgür Mumcu, Athena'nın solisti Gökhan Özoğuz, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ve hukukçu Gürkaynak Alinur Aktaş'ı sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla Alinur Aktaş'ın açıklamalarına tepki gösterdi.

İşte o tepkiler:

Özgür Mumcu: Kendi kirli ilişkilerinin üzerini örtmek ve en tepeden gelen talimatla milleti bölmek için katledilen, zulme uğrayan aydınlara hakaret eden bu zavallıya Bursa halkının sandıkta gereken cevabı vermesini dilerim.

Gökhan Özoğuz: Bu düşman etmeler yersiz çünkü gerçek değil ! Okuyun araştırın ltfn. Kendi fikirlerinizi saldırmadan yapıcı söyleseniz kavga bitecek . Bu isimler Türkiyenin değerleridir. Yaftalar bir şey getirmeyecek!

Tuncay Özkan: Yeniden aday gösterilen AKP'li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Uğur Mumcu, Türkan Saylan ve Nazım Hikmet'i terörist ilan etti. AKP'li Aktaş'ın FETÖ yurtlarında ve organizasyonlarında fotoğrafları ortaya çıkmıştı.

Gönenç Gürkaynak: Alinur Aktaş kimdir, öğrenen olduysa bile, birkaç yıl sonra hatırlamaz. Türkan Saylan, Uğur Mumcu ve Bahriye Üçok, hiç unutulmaz. Bu 3 kişi kadar üretken ve faydalı 300 kişi yetiştirebilseydik, Sn. Aktaş kadar şuursuz ve kadir bilmez tek kişiyle bile muhatap olmamız gerekmezdi.