Atilla Taş gözaltına alındı

Atilla Taş gözaltına alındı
FETÖ soruşturmasında 14 ay cezaevinde kalan ve 3 yıl 1 ay hapis cezası alan şarkıcı Atilla Taş, cezasının infazı için bugün gözaltına alındı. Savcılıktaki işlemleri tamamlanan Taş'ın Metris Cezaevi'ne nakledileceği öğrenildi

FETÖ soruşturmasında 14 ay cezaevinde kalan ve 3 yıl 1 ay hapis cezası alan şarkıcı Atilla Taş, cezasının infazı için bugün gözaltına alındı. Savcılıktaki işlemleri tamamlanan Taş'ın Metris Cezaevi'ne nakledileceği öğrenildi. Ünlü ismin 1 yıl 2 ay hapis yatması bekleniyor.

Şarkıcı Atilla Taş, FETÖ’ye yardımdan 3 yıl 1 ay hapis cezası almıştı. Bugün gözaltına alınan Taş, cezasının infazı için gözaltına alındı. Çağlayan Adliyesi’ne getirilen Taş, “Yarın 10 Kasım, Ata’mı saygıyla anıyorum. Vatan sağ olsun” dedi.

HAPİSTE NE KADAR YATACAĞI BELLİ OLDU

Atilla Taş’ın savcılıktaki işlemleri tamamlandı. Taş’ın Metris Cezaevi’ne nakledileceği öğrenildi. Taş’ın 1 yıl 2 ay boyunca hapis yatması bekleniyor.

‘DENETİMLİ SERBESTLİKTEN YARARLANMALI’

Taş’ın gözaltına alındığını ilk duyuran kişi akademisyen Yaman Akdeniz’di. sozcu.com.tr’ye konuşan Akdeniz, “Mahkemeden gündelik takip ediyorduk, kapıya gelmelerine gerek yoktu. İnfaz hakimliği ile konuştuk… Haber vereceğiz dediler. Bu sabah karar yazılmış. Belli bazı suçlar ve cezalar için otomatik yakalama kararı çıkartıyorlar. Atilla zaten teslim olacaktı. Kararda ne yazdığını bilmediğimden net bir şey söyleyemiyorum ama denetimli serbestlikten yararlanması lazım. Kısa bir süre kalıp çıkabilir. Kalan cezasının tamamını yatmayacak tahminen. Ama 24 saat içinde Türkiye’de her şey değişebiliyor” açıklamasını yaptı.

Etiketler :