Arınç'a 'Sözünde Dur' Çağrısı

Arınç'a 'Sözünde Dur' Çağrısı
Ankara Mimarlar Odası, AKP Genel Başkan Yardımcı Bülent Arınç’ı sözünde durmaya çağırdı.Ankara Mimarlar Odası, Ak Parti Genel Başkan Yardımcı Bülent Arınç’ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek için...

Ankara Mimarlar Odası, AKP Genel Başkan Yardımcı Bülent Arınç’ı sözünde durmaya çağırdı.

Ankara Mimarlar Odası, Ak Parti Genel Başkan Yardımcı Bülent Arınç’ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek için söylediği “Ankara'yı parsel parsel sattı, 8 Haziran'da açıklayacağım” sözünün arkasında durmaya çağırdı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kendisini Twitter üzerinden yazdığı mesajlarla istifaya çağıran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e çok ağır yüklenmişti. Arınç, Gökçek için "Ankara'yı parsel parsel sattı, 8 Haziran'da açıklayacağım" demişti.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan yaptığı yazılı açıklama ile sürecin takibinde olacaklarını belirterek, “Arınç'ı sözünde durmaya ve Ankara'nın nasıl parsel parsel satıldığını açıklamaya davet ediyorum” dedi. Candan, “Bülent Arınç, Ankara'nın nasıl parsel parsel satıldığına ilişkin Gökçek ile ilgili iddialarını seçim sonrasında 8 Haziran'da açıklayacağını söylemişti. Seçim bitti. Sıra Bülent Arınç'da, sözünde dursun ve 8 Haziran'da açıklayacağım dediği Ankara'nın parsel parsel satışlarını açıklasın" ifadelerini kullandı.

“ATATÜRK'ÜN VASİYETİ İHLAL DAVASI 9 HAZİRAN'DA”

9 Haziran’da görülecek olan mahkemeye de çarı yapan Candan, “Kaçak saray mücadelesinde önemli bir eşik olan Atatürk'ün Vasiyeti İhlal davası 9 Haziran'da karara bağlanacak. Herkesi 9 Haziran’da saat 10.00 da 26. Asliye Mahkemesi'nde görülecek karar duruşmasına davet ediyorum” dedi.