Arabasının plakası kopyalandı, kabusu yaşadı

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yaşayan Bülent Başsarı, aracına ait plakanın sahtesini taşıyan bir TIR’ın 2014’ten bu yana otoyol geçiş ücretlerini ödememesi nedeniyle yaptığı savcılık şikayetlerinden sonuç alamadığı için büyük mağduriyet yaşıyor. Başsarı, hiç gitmediği İstanbul ağırlıklı otoyol gişelerinden 101 kez kaçak geçiş yapıldığı için icraya verildi.

Yıllardır Kadirli’de yaşayan ve besicilik yapan Bülent Başsarı, hiç gitmediği ve geçmediği İstanbul ve farklı illerdeki otoyolları kaçak kullandığı iddiasıyla icralık oldu.

Başsarı başından geçenleri ve adliyeden sonuç alamaması nedeniyle yıllardır yaşadığı mağduriyeti şöyle anlattı:

"Kadirli’de oturmaktayım. Benim binek tipi aracım var, 1985 model. Beni Karayolları’ndan aradılar, 'cezan var' dediler, geçişimin neden olduğunu sordum ve bana 'İstanbul Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçmişsin' dediler. Ben de kendilerine, benim aracımın oraya hiç gitmediğini söyledim.

Daha sonra vergi dairesine gittim, 8 bin 175 lira para cezası, 101 geçiş yapmışım. Ben bu araçla geçiş yapmadım, geçen araç Mercedes TIR. Ben İstanbul’a hayatımda hiçbir zaman gitmedim, Adana’ya bir kere gittim geldim onda da otoyoldan gitmedim, normal yoldan gittim. Bu borç bana ait değildir.

Bu borç içinde suç duyurusunda bulundum. Bu TIR madem benimse, ben geçmişsem bu tırımı ben istiyorum, borca da razıyım. Getirsinler benim tırımı versinler ben bu borcu ödeyeceğim."

Kaynak:ANKA

Etiketler :