Annesini isteyen 1'inci sınıf öğrencisine öğretmenden 'kötü muamele' iddiası

Konya'da 1'inci sınıfa başlayan A.Ç.'nin, okulun ikinci gününde sınıfa uyum sürecinde adaptasyon sürecinde, ağlayarak annesini istemesi üzerine sınıf öğretmeni Ayşe I., ''Terbiyesiz, ağla, ağla seni disipline yollayacağım. Ulan sizi bana sayıyla mı verdiler?" diye azarladı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 27 Eylül 2021 17:48

7 Eylül'de Konya'nın Selçuklu ilçesindeki bir ilkokulda cep telefonuyla kaydedilen görüntüler, tepki çekti.

1'inci sınıfa başlayan A.Ç., okula adaptasyon sürecinde ağlayarak annesini istedi. Görüntülerde, sınıf öğretmeni Ayşe I., ağlayarak annesini isteyen A.Ç.,'ye 'Terbiyesiz' diyerek bağırdı. Ardından A.Ç.'nin 'İstemiyorum seni, ben annemi istiyorum' diyerek ağlamaya devam etmesi üzerine öğretmen Ayşe I., ''Ağla, ağla seni disipline yollayacağım haberin olsun. Müdür bey de seni cezalandırsın. Ulan sizi bana sayıyla mı verdiler" şeklinde azarlayarak karşılık verdi.

Öğretmen ile öğrenci arasında geçen diyalog şu şekilde:

Öğretmen: Terbiyesiz!

Öğrenci: (Ağlayarak) İstemiyorum seni

Öğretmen: Bende seni istemiyorum

Öğrenci: (Ağlayarak) Anne, annemi istiyorum

Öğretmen: Ağla, ağla seni disipline yollayacağım haberin olsun! Müdür Bey de seni cezalandırsın

Öğrenci: (Ağlayarak) Ben annemi istiyorum!

Öğretmen: Ulan sizi bana sayıyla mı verdiler

'Kızımın sınıfının değişmesi için müracaat ettik ama bir sonuç alamadık'

Sınıfta çekilen görüntüleri izledikten sonra okul yönetimine, kızının öğretmeninin değiştirilmesi yönünde müracaat ettiklerini söyleyen A.Ç.'nin babası G.Ç., "Kızımın okulun ikinci günü, böyle kötü bir muameleye maruz kalması bizi çok üzdü. Kızımın sınıfının değişmesi için müracaat ettik ama bir sonuç alamadık. Okulla ilk tanışan bir çocuğa böyle bağırılır mı? Öğretmeni kızımın psikolojisini bozuyor. Kızım okula annesiyle gidip geliyor" dedi.

KAYNAK: DHA