Andımız önergesi AKP ve HDP oylarıyla reddedildi!

Andımız’ın okullarda okutulmasına getirilen yasağa karşı İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk Danıştay’da dava açtı ve okullarda okutulmasına karar verildi

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00

Andımız’ın okullarda okutulmasına getirilen yasağa karşı İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk Danıştay’da dava açtı ve okullarda okutulmasına karar verildi. Bu davanın üzerinden uzun bir zaman geçti ama okullarda andımız hala okunmuyor. İYİ Parti de konuyla ilgili araştırma önergesi verdi. Bu önerge, AKP ve HDP'nin RED, MHP'nin de çekimser oy vermesiyle reddedildi.

Andımız’ın okullarda okutulmasına getirilen yasağa karşı İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk Danıştay’da dava açtı ve okullarda okutulmasına karar verildi. Bu davanın üzerinden uzun bir zaman geçti ama okullarda andımız hala okunmuyor. İYİ Parti de konuyla ilgili araştırma önergesi verdi.  Bu önerge, AKP ve HDP'nin RED, MHP'nin de çekimser oy vermesiyle reddedildi.

Konuyla ilgili İYİ Parti TBMM Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti TBMM'nin "Andımız'ın okullarda tekrar okutulmasına dair Danıştay kararının uygulanmaması konusunda verdiğimiz araştırma önergesi; Ak Parti ve Hdp'nin RED, Mhp'nin ÇEKİMSER oyları ile reddedilmiştir." tweetini RT'ledi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'da "Öğrenci andının okullarda okutulması önergesi Ak Parti ve HDP birlikteliği sonucunda karşı oylarıyla REDDEDİLDİ. MHP çekimser kaldı.İşte Delili..." diyerek videoyu paylaştı.