Akşener sert çıktı: Hakkımı helal etmiyorum, haram olsun

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Bartın'ın Kumluca ilçesinde bir yurttaşın, "Ankara'da Kılıçdaroğlu'nun koluna giriyorsun" ifadesine "Kol kola çok günah... Ne ayıp şey ne zaman koluna girdim ben Kılıçdaroğlu’nun" diye yanıt verdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 09 Ağustos 2021 08:34

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir dizi ziyaret için Amasra ve Bartın'a gitti. Bartın'ın Kumluca beldesinde esnaf ziyareti esnasında bir yurttaşın, "Ankara'da Kılılıçdaroğlu'nun koluna giriyorsun. Kılıçdaroğlu el kaldıracak, Meral Hanım da el kaldıracak. Aldatmayın milleti." şeklindeki ifadelerine tepki gösteren Akşener, şunları söyledi:

"Harika bunlar, çok güzel yapılmış... Ben ne yaptım size, ne söyledim şimdiye kadar? Bir şey yaptım mı, hayır. Başka bir şey söyleyeceğim. Rahmetli Erbakan Hoca'ma ben ne yapmışım? Biz birlikte iktidar olduk, ben içişleri bakanlığı yaptım onun yanında. Sevgili ağabeyim unutmuşsun. Sen AK Parti'li olunca bunları unutmuşsun. Bak helallik alman lazım benden, çok ciddi söylüyorum."

'Çok günah, ne ayıp bir şey'

Akşener, vatandaşın helallik istemesi üzerine, "Etmiyorum, size hakkımı helal etmiyorum. Sen bana oy vermemekle haklısın, beğenmemekte haklısın, bu başka bir şey. Bu düşündüklerini söylemekte haksızsın. Benden helallik almak zorundasınız. Haram olsun hepinize, tamam mı? Ruzi mahşerde özellikle seninle görüşeceğiz. 'Kol kola...' Çok günah… Ne ayıp bir şey, ne zaman koluna girdim ben Kılıçdaroğlu'nun?" ifadelerini kullandı.