AKP’li vekilden sandık görevlisine saldırı

AKP’li vekilden sandık görevlisine saldırı
AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, sandık görevlileriyle tartıştı.Bayan görevliye ‘edepli ol, terbiyesizlik yapma’ diye bağıran AKP’li vekil, bir ara elini kaldırarak vurmak istedi. Vatandaşlar kavga çıkmasını engelledi.AKP’LİLER...

AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, sandık görevlileriyle tartıştı.

Bayan görevliye ‘edepli ol, terbiyesizlik yapma’ diye bağıran AKP’li vekil, bir ara elini kaldırarak vurmak istedi. Vatandaşlar kavga çıkmasını engelledi.

AKP’LİLER GELMEYİNCE

Halen milletvekili olan ve AKP’den yeniden aday gösterilen Mustafa Şahin, 07.45 sıralarında Malatya Gazi İlkokulu’nu gezerken, 1247 nolu sandığa geldi. İddiaya göre, 1247 nolu sandığa AKP’den hem asil hem de yedek listede olan isimlerin gelmemesi nedeniyle, dışarından birisinin sandıkta görevlendirilmesi istendi.

İSİM DAYATTI, OLMAYINCA TARTIŞTI

Sandık görevlisi ise, mevcutta 4 kişinin olduğundan dolayı buna ihtiyaç olmadığını ve görevlendirilmek istenen kişinin yedek listede isminin yer almadığını savundu. Bunun üzerine AKP’li Mustafa Şahin ile sandık görevlisi arasında tartışma yaşandı.

EDEPLİ OL, TERBİYESİZ

Şahin, bayan sandık görevlisine “Size söz düşmez muhatabım değilsiniz” dedi. Sandık görevlisi de aynı şekilde “Siz de benim muhatabım değilsiniz” karşılığını verdi. Şahin, “Edepli olun” deyince, sandık görevlisi de, “Ben gayet terbiyeliyim, siz terbiyesizlik yapıyorsunuz” dedi.

KAVGAYI POLİS ENGELLEDİ

Şahin, bunun üzerine elini havaya kaldırınca tartışma kavgaya dönüştü. Araya sandık görevlileri ile polislerin girmesiyle kavga büyümeden önlendi. Yaşanan olay saniye saniye bir vatandaş tarafından cep telefonuna kaydedildi.

Sözcü-Başak Kaya