AKP'li Şahin'den meslek örgütlerine: Barolar ilk adımdı

AKP'li Şahin'den meslek örgütlerine: Barolar ilk adımdı
AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, 'Çoklu Baro' sistemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

AKP'li Fatih Şahin, baroların yapısını değiştirmeye ilişkin verilen 'Çoklu Baro' kanun teklifiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Muhalefet partilerini teklifi engelleme ve dezenformasyon faaliyetleri yapmakla suçlayan Şahin, “AK Parti Grubu ve Cumhur İttifakı olarak meslek örgütleri alanında devrim niteliğindeki bir dizi reformun bu ilk adımını hayata geçirmeye kararlıyız” dedi.

Şahin, yaptığı açıklamada, baroların yapısını ve seçim sistemini değiştirmeye yönelik yapılan ve büyük tepki çeken kanun tekliflerinin, başka meslek kuruluşlarında da yapmak istedikleri değişikliklerin ilk adımı olduğunu ifade ederek yeni bir müdahale mesajı verdi.

Şahin, şunları kaydetti:

"Avukatlık mesleğindeki antidemokratik, ideolojik, yasakçı tekele son verecek, aşırılıkları dengeleyecek olan teklifimiz genç meslektaşlarımız için bir dizi avantajla birlikte kıyafet konusunda da ayrımcılığa son veren, demokratik ve özgürlükçü hükümler ihtiva etmekte. Baroların Türkiye Barolar Birliğinde daha eşitlikçi bir anlayışla temsilini öngören, büyükşehir barolarının Anadolu baroları üzerindeki tahakkümüne son verecek olan teklifimiz avukatlık mesleğinin onur ve saygınlığını daha da yukarılara çıkarmayı hedeflemekte. Statükonun yılmaz bekçileri CHP-HDP-İYİ Parti ittifakının her türlü engelleme çabalarına ve dezenformasyon faaliyetlerine rağmen AK Parti Grubu ve Cumhur İttifakı olarak meslek örgütleri alanında devrim niteliğindeki bir dizi reformun bu ilk adımını hayata geçirmeye kararlıyız."

Etiketler :