AKP'li isme ikinci şok! 'Tanımıyorum' demişti... Bu kez yazışmaları ortaya çıktı

AKP'li isme ikinci şok! 'Tanımıyorum' demişti... Bu kez yazışmaları ortaya çıktı
İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti ile AKP’li Burhan Kuzu’nun yemek yerken çekilmiş fotoğraflarının ardından, uyuşturucu baronunun adamıyla WhatsApp yazışmaları da ortaya çıktı.

Kuzu’nun İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda yapılan bir ihaleyle ilgili olarak Zindaşti’nin adamıyla yaptığı WhatsApp yazışmasında “Hocam konum atın Naci ile yanınıza gelelim 10 dak konuşalım bal ve ilacıda aldım” şeklinde yazıştığı öğrenildi.

kuzu-ile-zindastinin-masasindaki-diger-akpli-isim-kim-1552044447-918.jpg

Zindaşti’nin kızını ve şoförünü azmettirdiği suçunu işlediği gerekçesiyle yargılaması süren ve tutuklu bulunan Orhan Ünğan, Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun yargıyı etkilediği iddiasıyla Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu. Ünğan suç duyurusu dilekçesinde Zindaşti’nin tahliyesi için Kuzu’nun yargı mensuplarına baskı yaptığına değinerek şimdi de kendisinin tahliyesini engellemek için yargıya baskı yaptığını savunmuştu.

ZİNDAŞTİ'NİN ADAMINDAN KUZU'YA İHALE 'RİCASI'

Kuzu hakkında yapılan suç duyurusu yetkisizlik kararıyla Bakırköy Adliyesi’nden İstanbul Adliyesi’ne gönderildi. Ünğan dosyaya Zindaşti ve adamlarına yapılan operasyon sonrası ele geçirilen dijital verilerden elde edilen ve Kuzu ile yapılan WhatsApp yazışmalarını sundu. Ayrıca daha önce de basına yansıyan Zindaşti ve Kuzu fotoğrafları da dosyaya girdi.

f9706a7c-9209-43b1-a0be-175f21e242f6.jpg

Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’in haberine göre Zindaşti’nin operasyonda birlikte yakalandığı adamlarından birinin, Kuzu’ya gönderdiği WhatsApp yazışmaları şöyle:

“Bu İzmir Adnan Menderes Havalimanı için Ankara’daki genel merkez DHMİ karar veriyormuş. Şimdi hocam ilk kazanan firma yolsuzluk yapmış elemişler hak normal olarak ikinci firmada hiçbir sorun yok yalnız 3. firma parelelciymiş. İşi almak için 2. firmayı şikayet ediyor kendi almak için. Sizin arayıp direkt sözleşme yapın demeniz lazım biz de gidip Ankara’ya sözleşmeyi yapalım, bir telefon sadace şu paralelcilere şans vermememiz lazım... Beni ararsanız anlatırım. Yani biz hakkımız olanı istiyoruz ekstra bir şey yok. Firmalar da bunlar 1. İkizler inşaat (elenen firma) 2. Kircal inşaat (biz) 3. ydha inşaat (itiraz eden firma paralelci olan)....”

‘BAL VE İLACI ALDIM’

“Hocam bize konum atın Naci ile yanınıza gelelim 10 dak konuşalım bal ve ilaçıda aldım...Hocam saygılar...Günaydın. 13.10.2015 tarih....2015101316241923994 numaralı evrak...Genel Müdürlük Asayiş Daire Başkanlığına gönderildi” mesajına Kuzu cevaben, “Bu nasıl bir numara. Tarih ile sayı birbirine karışmış” ifadelerini kullanmış.

 

Etiketler :