AKP Yine Korsan Gazete Dağıttı

AKP Yine Korsan Gazete Dağıttı
CHP ve MHP'liler o gazeteye engel olmaya çalıştı.Hendek Gençlik ve Düşünce Derneği tarafından Hendek merkezinde Cuma günü "ESKİ TÜRKİYE" gazetesinin dağıtımı sırasında CHP ve MHP‘liler , müdahale edip dağıtımı engellemeye...

CHP ve MHP'liler o gazeteye engel olmaya çalıştı.

Hendek Gençlik ve Düşünce Derneği tarafından Hendek merkezinde Cuma günü "ESKİ TÜRKİYE" gazetesinin dağıtımı sırasında CHP ve MHP‘liler , müdahale edip dağıtımı engellemeye çalıştılar.

Dağıtımı engellemek isteyenler arasında CHP’nin milletvekili adayı Ayhan Bal’ın da bulunduğu bir grup CHP ve MHP taraftarı gazeteleri dağıtım yapan gençlerden alarak yırtıp attılar.

Gençlik ve Düşünce Derneği üyesi gençler gazeteyi Hendek'in her yerine dağıtacaklarını ve eski Türkiye’yi Hendek halkına hatırlatacaklarını söylediler.

Dağıtım sırasında CHP Milletvekili Adayının hakaret ettiğini iddia eden gençler "Siyasi değiliz geçmişimize bakıp geleceğimizi tayin edeceğiz. Bu dağıtılan gazetelerde hiçbir ekleme yoktur. Gazete içeriğinde o dönemlerdeki büyük gazetelerin manşetleri ve meşhur köşe yazarlarının yazıları derlenip gazete yapılmıştır. Bu gazeteyi dağıtmadaki amacımız; o dönemleri bilmeyenlere öğretmek, unutanlara ise hatırlatmaktır" dedi.

Olaylar yatıştıktan sonra gençlik platformu üyeleri Hendek’in başka mahallelerinde gazete dağıtımına devam ettiler.

Gazetede herhangi bir künye bulunmadığı için yasadışı olarak basılıp dağıtılıyor.