Akıncı Üssü davasında ortalık karıştı: Pet şişeler havada uçuştu!

Akıncı Üssü davasında ortalık karıştı: Pet şişeler havada uçuştu!
15 Temmuz hain darbe girişiminin en kritik davalarından olan Akıncı Üssü davasının bugünkü duruşmasında olaylar çıktı

15 Temmuz hain darbe girişiminin en kritik davalarından olan Akıncı Üssü davasının bugünkü duruşmasında olaylar çıktı. Darbe sanıklarının; bir sanığın, müşteki avukatını hedef alan sözlerini alkışlamasıyla başlayan gerginlik, önce sözlü karşılıkla ardından müşteki sıralarından atılan pet şişelerle devam etti. Mahkeme Başkanı yaşanan arbede nedeniyle duruşmaya ara verdi.

Akıncı Üssü davasının 3’üncü gününde, sanıklardan Hakan Çiçek’in çapraz sorgusu sırasında salonda arbede çıktı.

FETÖ KİTABI SORUSUNA VERİLEN YANIT ORTALIĞI KARIŞTIRDI

Çiçek’e bir müşteki avukatı, ‘Fetullah Gülen kitaplarını okudunuz mu?’ diye sordu. Çiçek’in ‘Hayır’ cevabı üzerine avukat, ‘Okumadım diyorsunuz; ama dün savunmanızda verdiğiniz elma örneği Fetullah Gülen’in kitabında var’ dedi. Bunun üzerine Hakan Çiçek, Mahkeme Başkanı Selfet Giray’a dönerek, ‘Ben Fetullah Gülen’in kitaplarını okumadım; ama avukat Gülen’in kitaplarını okumuş. Hepsine hakim. Bu avukat hakkında FETÖ’cü olduğu için suç duyurusunda bulunuyorum’ diye konuştu.

PET ŞİŞE YAĞDIRDILAR

Bu sözleri, salondaki sanıkların tamamı alkışladı. Bunun üzerine müşteki sıralarında bulunanlar, sanıkların üzerine ‘Neyi alkışlıyorsunuz?’ diyerek, pet şişe yağdırdı. Bazı müştekiler, güvenliği aşarak, sanıkların üzerine yürümek istedi. Mahkeme Başkanı Giray, yaşanan arbede nedeniyle duruşmaya ara verdi.

DURUŞMAYA ARA VERİLDİ

Mahkeme heyeti, duruşmaya saat 14.00'e kadar ara verdiğini belirterek salonun boşaltılmasını istedi. Kolluk güçleri, başkanın talimatıyla salonu boşalttı.

(DHA)

Etiketler :