Ahmet Şık'tan Sedat Peker iddiası: Birçok polis Sedat Peker'e bilgi akıtıyor

TİP milletvekili Ahmet Şık, Medyascope TV'de katıldığı yayında, suç örgütü lideri Sedat Peker'e emniyet teşkilatı içinden bazı polislerin bilgi ve belge gönderdiğini söyledi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 01 Haziran 2021 22:23
Ahmet Şık'tan Sedat Peker iddiası: Birçok polis Sedat Peker'e bilgi akıtıyor

Türkiye İşçi Partisi (TİP) milletvekili Ahmet Şık, Medyascope Tv'de katıldığı yayında, Sedat Peker'e emniyet içinden bilgi aktarıldığını belirterek, ''Türkiye'nin birçok yerinden, birçok polis Sedat Peker'e istihbarat akıtıyor. Şunu da anlat, bunu da anlat diye. Çünkü bunlar, suç ilişkisine bulaşmamış, ağırlıklı olarak dürüst polisler olduklarını düşünüyorum. Buradan da çağrı yapayım kendilerine; Varsa bilgi-belge, göndersinler. Bunu yayınlayacak gazeteciler ve mecra var. Sedat Peker'e akıtıyorlar bilgileri, polis teşkilatından gidiyor, biliyorum'' diye konuştu. 

Şık ayrıca bilgi ve belgelerin Peker'e aktarılmasının nedeninin iktidara karşı biriken bir öfke olduğuna dikkat çekerek, ''Bu demektir ki Sedat Peker'in bir karşılığı var ya da iktidara karşı olan öfkenin boyutunu gösteriyor. Ses çıkaramayacak pozisyonlarda olanların, anlatan birine gönderiyor olmaları'' dedi.