Adam kayırmak yok demişti! AKP'li vekil kendi koyduğu kuralı bozdu...

Adam kayırmak yok demişti! AKP'li vekil kendi koyduğu kuralı bozdu...
AKP'li Mehmet Özhaseki yerel yönetimler yasa taslağında, belediye başkanlarının akrabalarını işe alınamayacağını açıklamıştı. Özhaseki kendi koyduğu kuralı bozdu. Özhaseki'nin korumasının ablasının, AKP'li Talas Belediyesi'nde işe başladığı ortaya çıktı

AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, hazırladıkları yerel yönetimler yasa taslağında belediye başkanlarının akrabalarını işe almasının önüne geçen bir madde olacağını açıklamıştı.  

Özhaseki, yaptığı açıklamada "kimsenin eş-dost ve yakınları başta belediyeler olmak üzere kamu da işe alınmayacak" demişti. Yeniçağ'dan Fatih Ergin'in haberine göre; Özhaseki'nin yakın koruması Hakan Kumru’nun ablası Funda Altunbaş'ın, önce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde işe başlatıldığı sonra da AKP'li Talas Belediyesi’ne geçtiği ortaya çıktı. 

Kayseri Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde işe başlatıldıktan sonra AKP'li Talas Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne geçişi yapılan Özhaseki’nin yakın koruması Hakan Kumru’nun ablası Funda Altunbaş'ın, yeni oluşturulan Başkan Mustafa Yalçın’ın “Sosyal Medya Sorumluluğu” görevine getirildiği öğrenildi.