“Abdullah Gül AKP’yi desteklemiyor”

“Abdullah Gül AKP’yi desteklemiyor”
Mustafa Karalioğlu "Abdullah Bey, Ak Parti'nin bu süreçte bir şekilde açıktan destekçisi olmak istemiyor"Yandaş gazeteci Mustafa Karaalioğlu yaklaşan seçimler öncesi Ahmet Davutoğlu ve 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arasında...

Mustafa Karalioğlu "Abdullah Bey, Ak Parti'nin bu süreçte bir şekilde açıktan destekçisi olmak istemiyor"

Yandaş gazeteci Mustafa Karaalioğlu yaklaşan seçimler öncesi Ahmet Davutoğlu ve 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arasında geçen “Gülen’le görüşme” polemiğine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Abdullah Gül’ün bu dönemde AKP’yi desteklemek “istemediğini” ima eden Karaalioğlu, “Abdullah Bey, Ak Parti’nin bu süreçte bir şekilde açıktan destekçisi olmak istemiyor” diye konuştu.

NTV’de yayınlanan Siyasi İşler programında konuşan Mustafa Karaalioğlu şöyle devam etti: “Muhtemelen Davutoğlu Erdoğan’a tüm ayrıntılarıyla anlatmıştır o görüşmeyi. Abdullah Bey’e belki tahşidat vermemiştir ama haberinin olmaması mümkün değil. Çünkü Abdullah Gül’ün danışmanıyla gidiyor. Bence çok önemli olmayan bu konuyu Gül’ün ‘Bir dakika orası öyle değil’ deyip bir tartışma haline getirmesinin, kendince bir mantıklı sebebi vardır. Ben bu kampanya döneminin parçası olmamak gibi bir duyguya dayandığını düşünüyorum”