AA'dan kovulan Musab Turan: Pişkin bakan danışmanının sözleri bana sorumluluk yükledi

AA'dan kovulan Musab Turan: Pişkin bakan danışmanının sözleri bana sorumluluk yükledi
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında sorduğu soru sebebiyle işinden atılan AA muhabiri Musab Turan, "Kendime sorumluluk biçtim" dedi.

Anadolu Ajansı'ndan kovulan Musab Turan, Instagram hesabından açtığı canlı yayınla açıklama yaptı. Bir bakan danışmanının kendisine "Soru sormuyoruz" demesi üzerine sinirlenen ve bu soruyu sorduğunu söyleyen Turan'ın yaptığı açıklama şu şekilde: 

Ben gündemi takip eden bir insanım, toplumun nasıl kalkınacağına dair bir kitap da yazdım. Ben Allah'a hep beni aileme mahcup etme diye dua ederim. Özellikle babama mahcup olmaktan Allah'a sığınırım. AKP hareketini Sultanbeyli'de başlatan bir isimdir. Ama ben de bir bireyim. Bugün yaşananları kısaca özetleyeyim.

Normal haber telaşıyla gündemi takip eden biri olarak oradaydım. Sayın Bakan'ın danışmanı Rıdvan Tezel, kulağıma eğilerek soru sormuyoruz dedi. Benim burada kayışım attı.

Orada zaten TRT, DHA ve AA var. Bu adamlar zaten size ne sorabiliyor ki? Bir tane soru sordum, baktım bu özgüven hayra alamet değil. Zaten kendi içimde AKP'nin artık fabrika ayarlarına dönmesi gerektiğini düşünüyorum. Siyasetin adalet ekseninde kendi rayına oturması lazım. Ülke siyasetinin rayına girmesi ve huzur ortamı gerekliydi. Ben de kendime bir sorumluluk biçtim, pişkin bakan danışmanının sözleri bana sorumluluk yükledi.

Sorumun sonunda duygusallaştığım için özür diliyorum ama bu soruyu sorduğum için özür dilemiyorum. Ak Parti'yi herkes bitirmeye çalışıyor. Toplum hareketi, dip dalga diyoruz ya insanlar inandı, güvendi. Ak Parti'nin fabrika ayarlarına dönmesi çocuklarımızın geleceği için çok önemli

Musab Turan'ın babasından açıklama 

Turan'ın açıklamasında bahsettiği ve görüntülerde yer alan babası Ali Seydi Turan, Twitter'da yaptığı açıklamada oğlu Musab Turan'ın sorduğu soruyu tasvip etmediğini söyledi. Turan'ın açıklamsı şöyle:

21.05.2020 tarihli ulusal basında haber programlarında adı geçen Musab Turan'ın babası olarak sorulan soruyu ve soru şeklini tasvip etmediğimi kamuoyuna deklare ediyorum. Ak partinin kuruluşundan bu güne gururla bu davanın neferi oldum. Parti teşkilatımın her kademesinde bulundum. Duruşumda bir milim sapma olmamıştır. Oğlumun Türkiye kamuoyunu meşgul etmesinden dolayı rahatsız olduğumu beyan eder, saygılarımı sunarım.

 

Etiketler :