44 saat sonra mucize: Bir çocuk daha kurtarıldı

Kartal'da çöken binanın enkazından 45 saat sonra 16 yaşındaki bir genç yaralı olarak çıkarıldı. Ekipler çalışmalarını yoğunlaştırırken, Şeyma Kambur adlı bir kadın ile irtibat kurulduğu açıklandı

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
44 saat sonra mucize: Bir çocuk daha kurtarıldı

Kartal'da çöken binanın enkazından 45 saat sonra 16 yaşındaki bir genç yaralı olarak çıkarıldı. Ekipler çalışmalarını yoğunlaştırırken, Şeyma Kambur adlı bir kadın ile irtibat kurulduğu açıklandı. Kadının iki çocuğunun da seslerinin duyulduğu ifade edildi. Enkaz altından toplamda 5 kişinin sesi geliyor.

Kartal'da enkaz altından bir kişinin sesinin duyulduğunun belirtilmesi üzerine ekipler çalışmalarını bu alana yoğunlaştırdı. Çalışmalar sesin geldiği söylenen noktada yoğunlaştı. Kurtarma çalışmalarında 45. saatin sonunda 16 yaşında bir erkek çocuk yaralı olarak çıkarıldı. Açıklamayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptı. Soylu, yaralının Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldığını duyurdu.

Aynı zamanda enkaz altında 30 yaşındaki Şeyma Kambur ile irtibat kurulduğu belirtiliyor. Kambur'un iki çocuğunun da enkaz altında olduğu belirtiliyor. Enkaz altından 5 kişinin sesinin geldiği ifade edildi.

Çöke binadan şu ana kadar 11 kişinin cansız bedeni çıkarıldı. 2'si ağır 13 yaralının tedavisi ise sürüyor. Kurtarma çalışmalarının 19. saatinde ulaşılan Havva Tekgöz'den sonra enkazda kimsenin sesi duyulmamıştı.