FETÖ'cü isimden '15 Temmuz' itirafı!

FETÖ'cü isimden '15 Temmuz' itirafı!

Firari FETÖ'cü Emre Uslu, "Cemaati darbe sürecine iten..." sözleriyle adete 15 Temmuz'u itiraf etti.

Can Dündar, geçtiğimiz cuma günü 15 Temmuz gecesini anlatan ‘Köprü’ adlı belgeselini yayımladı. Belgeselin yayımlanmasından sadece birkaç saat sonra firari FETÖ’cüler Can Dündar’ı hedef aldı.

Ancak aralarında çatlak sesler çıkınca kendi aralarında tartışma başladı. Bunlardan biri Taraf Gazetesi eski muhabiri Arzu Yıldız’dı.

Bu isimlere Emre Uslu da eklendi. Uslu’nun mesajı ise hem çok sertti hem de itiraf gibiydi. Gazeteci Nedim Şener bu paylaşımı “İşte itiraf gibi itiraf…” sözleriyle değerlendirdi.

ekran-resmi-2021-01-26-19-41-06.png

Uslu, “Can Dündar’ın belgeselinin Cemaat içinde bu kadar çok yankılanmasının nedeni objektif bir hakikat arayışının karşılık bulmaması değil, inandıkları anlatı kendilerinden olmayan biri tarafından anlatılsın, haklılıkları ortaya çıksın tek kalemde bu süreç bitsin beklentisinden. Yani cemaatteki “bir şey olacak bu süreç bitecek” beklentisinin yansıması. Aynı beklenti Cemaati darbe sürecine iten nedendi. Avazım çıktığı kadar bağırıyorum ama kimse duymuyor. Adım adım kurulan bu zulüm düzeni tek seferde bitmez. Bir mücadele bir süreç alır kolay bitmez” ifadelerini kullandı. Uslu’nun “Cemaati darbe sürecine iten…” sözleri dikkat çekti.

Uslu daha sonra bir FETÖ’cünün “Keşke bi sussanız. Konuştuğunuz her şey hizmete zarar veriyor” mesajına “İyi de bana ne sizin Hizmet’inizden?” diye yanıt verdi. Bunun üzerine Uslu’ya çok sayıda tepki geldi.

ekran-resmi-2021-01-26-19-40-51.png