Emniyet: Emniyet müdür yardımcısının soruşturması sürüyor

halktv.com.tr'de Hazar Dost imzasıyla yayınlanan "Emniyet Müdür Yardımcısı polisi dövdü, soruşturma açılmadı: Sen benim kim olduğumu biliyor musun?" başlıklı habere emniyetten açıklama geldi. Valiliğin olaya dair soruşturma izni verdiği söylenen açıklamada soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 12 Ekim 2021 20:41
Emniyet: Emniyet müdür yardımcısının soruşturması sürüyor

"12 Ekim 2021 tarihinde bazı sosyal medya platformları ve basın yayın organlarında yer alan ‘Ankara'da bir emniyet müdür yardımcısı ile bir polis memuru arasında geçen olay’ ile ilgili açıklama yapılması gereği duyulmuştur" denilerek başlanılan açıklamada, olayın tarihi ve olduğu yer anlatıldı.

Ayrıca açıklamada Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından olay hakkında yapılan araştırma sonucu, dosyanın işleme konulmamasına dair karar verildiği, konu ile ilgili olarak Kahramankazan Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 'karar verilmesine yer olmadığına' kararı verildiği doğruladı.

Mağdur polis memuru Muhammed Aslan'ın Kahramankazan Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı itirazın 14 Eylül'de kabul edildiği söylenen açıklamada Ankara Valiliği'nin 29 Eylül 2021'de şiddet uygulayan müdür yardımcısı hakkında gerekli soruşturma başlatıldığı belirtildi. EGM, açıklamanın sonunda soruşturma devam ettiğini söyledi.