Yarım Litrelik İki Farklı Suyun Arasındaki Fiyat Farkı Gündem Oldu

Yarım Litrelik İki Farklı Suyun Arasındaki Fiyat Farkı Gündem Oldu
Bir zincir markette iki farklı su markasının arasındaki fiyat farkı sosyal medyada gündem oldu.

Yüksek enflasyonun yanı sıra birçok işletmenin ve markanın fahiş fiyat uygulaması nedeniyle vatandaşın cebi bir hayli yanmakta. Hizmet sektöründe verilen hizmetin detayları ve kalitesiyle birlikte fiyat sınırlaması da ortadan kalkıyor. Peki ya markaların uyguladığı fahiş fiyatlar?

Yediğimiz yemekten giydiğimiz giysiye kadar her üründe fiyatlar astronomik boyutlara ulaşmış durumda. Gıda ve hizmet sektörünün birleştiği restoran ve kafelerde ya da zincir yemek şirketlerinde de hem porsiyonlar küçülüyor, hem fiyatlar artıyor.

Sosyal medyada ise gelen hesaplar ya da etiket fiyatları sık sık kullanıcılar tarafından paylaşılıyor. Bir başka dikkat çeken konu ise su fiyatları oldu.

Bir zincir markette iki farklı su markasının arasındaki fiyat farkı sosyal medyada gündem oldu.

İKİSİ DE YARIM LİTRE, İKİSİ DE SU

İki farklı yarım litrelik sulardan bir Kardelen marka isimli su 2 lira 75 kuruşken, Saka marka isimli su ise 9 lira 75 kuruştan satılıyor.

gq5yg6cwcaamhyc-1.jpeg

Sosyal medya kullanıcılarından bazılarının ise yorumları şöyle:

sdvdg.png

Daha önce de su fiyatları semtten semte farklılık gösteriyordu.

Kadıköy’de bir markanın 93 lira olan damacana fiyatı Silivri’de 85 liraya satılmıştı. Genel anlamda fiyatlar 8-10 lira arasında değişirken firma çalışanları maliyetler arttıkça bunun suya yansıdığını ifade ediyordu. Bilinen bir su markasının Bağcılar yetkilisi, özellikle taşımacılığın fiyatlardaki değişimi etkilediğini aktararak, “Vatandaş bize kızıyor ama ben buraya kira ödüyorum. İşçi çalıştırıyorum. Maliyetler yüksek. İşçim var. Araçla taşıyoruz. Benzin parası haftalık 2 bin lirayı aşıyor. Maliyetini kurtarmam gerekiyor. İstasyona olan uzaklıklar da fiyatları etkiliyor” ifadelerini kullanmıştı.