Yapı Kredi, Garanti, Akbank kredi faizlerini düşürdü! İşte yeni kredi faizleri

Yapı Kredi, Garanti, Akbank kredi faizlerini düşürdü! İşte yeni kredi faizleri
Bankalar kredi kampanyaları başlattı. Yeni yıl öncesinde araç satın almak isteyen vatandaşlara yönelik kredi kampanyalarında sona gelindi. Yapı Kredi bankası, Garanti BBVA ve Akbank kredi faizlerini düşürdü. İşte güncel oranlar

Son dönemde Türkiye'de araç satın almak neredeyse imkansız hale gelmiş durumda. Fiyatlardaki yükseliş vatandaşları zor durumda bırakıyor.

Bankaların kredi faizlerinin yüksek olması ise vatandaşların kredi çekmesini de engelliyor.

Araç satın almak isteyen vatandaşlara yönelik bankaların kredi yarışı hız kazandı. Çok sayıda banka ikinci el veya sıfır fark etmeden araç satın almak isteyenlere kredi dağıtacak. Üstelik kredi faiz oranları da mevcut oranlara göre çok düşük.

62b172e1470a9b2048a6ed81.jpg

Garanti BBVA ve Akbank'ın ardından Yapı Kredi'de yeni bir kredi kampanyası başlattı.

İKİNCİ EL ARAÇ KREDİSİ İÇİN YAŞ ŞARTI BULUNUYOR

Dünyada yaşanan küresel çip krizi, ülkedeki sıfır araç vergilerinin artması sebebiyle vatandaşlar sıfırdan ziyade ikinci el araçlara yönleniyor. Ancak o nokta da araçta yaş sınırı, kredi ile ikinci el araç almak isteyen vatandaşların elini kolunu bağlıyordu. Bu sebeple ikinci el araçlar için yeni bir kredi kampanyası başladı. Yapı Kredi tarafından açıklanan kredi başvurusu, 10 yaşına kadar olan ikinci el otomobillerde 48 aylık vade ve uygun faiz oranı sunacak.

YAPI KREDİ'NİN UYGULADIĞI FAİZ NE KADAR?

Banka sıfır ve ikinci el taşıt kredilerinde %2,49 faiz uyguluyor. Ticari taşıt kredilerinde uygulanan faiz ise %1,86 olarak belirlendi.

AKBANK TAŞIT KREDİSİ FAİZİ NE KADAR?

Akbank'ın uyguladığı faiz oranı %1,99

GARANTİ BBVA TAŞIT KREDİSİ FAİZİ NE KADAR?

Garanti BBVA'nın uyguladığı taşıt kredisi faizi ise % 2,29 oldu..

Kaynak: Halktv.com.tr - TV100.COM

İlgili Haberler