Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı rakam verdi! İşte sigaraya gelecek zam

Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Aybaş sigaraya 2 TL zam beklendiğini açıkladı. Aybaş ayrıca alkole yakın zamanda ÖTV zammının da gelmesini beklediklerini açıkladı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 08 Aralık 2021 10:09
Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı rakam verdi! İşte sigaraya gelecek zam

Aybaş, asgari ücretin açıklanmasının ardından sigaraya zam beklediklerini belirterek "Zam oranı en az 2 TL ama 3-5 TL de konuşuluyor. Sigaralar 20 TL'yi geçecek" dedi. Zam olmamasının imkansız olduğunu söyleyen Aybaş, "Bu durum kaçağı ve merdiven altını arttıracak" ifadelerini kullandı.

Döviz kurundaki artışın ardından zamlar da arka arkaya gelmeye devam ediyor. Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, bir sigara ve alkol ürünlerine yakın zamanda gelmesi beklenen zamlar hakkında Cumhuriyet'e açıklama yaptı.

ozgur-aybas.jpg

"Stokçuluk olduğunu düşünmüyoruz"

Stokçuluk hakkında konuşan Aybaş, "Şimdi şu şekilde alkol içecekleri ithal olduğu için ve genelde ithalatta sıkıntı olduğu için bir çok firmada da ürün yok. Kısıtılı alabiliyoruz. Stokçuluk doluğunu düşünmüyoruz" ifadelerini kullandı.

"Zamlardan dolayı kaçak artacak"

"Tekel bayiler olarak biraz sosyoloğuz" diyen Aybaş, "Zamlardan dolayı kaçak artacak. Etil alkolden dolayı ölümler başladı. Zam olmaması imkansız. Bu durum kaçağı ve merdiven altını arttıracak" şeklinde konuştu.