Son 2 Gün: TOKİ Başvuru Süreci 36 İlde Devam Ediyor!

Son 2 Gün: TOKİ Başvuru Süreci 36 İlde Devam Ediyor!
Başvuru yapanlara yüzde 15 peşin + 60 ay vadeyle iş yeri, yüzde 25 peşin + 72 ay vadeyle konut sahibi olma fırsatı sunan TOKİ, binlerce vatandaşı mülk sahibi edinmeyi amaçlıyor. 30 Mayıs'a kadar başvuranlar 31 Mayıs'taki açık arttırmaya katılabilecek.

TOKİ’den alınan bilgiye göre alıcılar, İstanbul, Ankara, Balıkesir, Çorum, Konya, Eskişehir, Afyonkarahisar, Zonguldak, Rize, Siirt, Tunceli ve Kars’ta satışa sunulan konutlara yüzde 25 peşinat, 72 ay vadeyle sahip olabilecek.

TOKİ'den Konut ve İş Yeri Nasıl Alınır?

TOKİ, ev ve iş yeri sahibi olmak isteyen vatandaşlara müjdeli haberler verdi! Son yapılan açıklamaya göre, konut alımlarında yüzde 25 peşinat ve 72 ay taksit, iş yeri alımlarında ise yüzde 15 peşinat ve 60 ay vade imkanı sunuluyor.

TOKİ taksitleri nasıl artıyor?

TOKİ taksitleri, 6 ayda bir TÜİK tarafından belirlenen Yurtiçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) oranına göre güncelleniyor. Bu sayede ödemeleriniz kontrol altında kalıyor ve bütçenizi planlamanız kolaylaşıyor.

AÇIK ARTTIRMA 31 MAYIS’TA !

Konut ve iş yerleri 31 Mayıs Cuma günü yapılacak açık artırmalar, Ankara The Green Park Hotel ile TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek. Ayrıca “www.emlakmuzayede.com.tr” internet adresinden de teklif verilebilecek.

Açık artırmaya internet katılımı için kayıtlar, 30 Mayıs 2024 günü saat 14.00’a kadar alınacak.