HSBC Türkiye Yapılandırma Planlarını Açıkladı

HSBC Türkiye Yapılandırma Planlarını Açıkladı
HSBC, Türkiye pazardaki operasyonlarını yeniden yapılandırarak faaliyetlerine devam etme kararıyla sonuçlandığını açıkladı.HSBC Türkiye, yeniden yapılandırma planlarına ilişkin açıklama yaptı. HSBC Türkiye'nin satışına...

HSBC, Türkiye pazardaki operasyonlarını yeniden yapılandırarak faaliyetlerine devam etme kararıyla sonuçlandığını açıkladı.

HSBC Türkiye, yeniden yapılandırma planlarına ilişkin açıklama yaptı. HSBC Türkiye'nin satışına ilişkin sürecin, bu pazardaki operasyonlarını yeniden yapılandırarak faaliyetlerine devam etme kararıyla sonuçlandığını açıkladı. Grubun Kamuyu aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "HSBC Grubu, 22 Şubat 2016 tarihinde, HSBC Türkiye'nin satışına ilişkin sürecin, bu pazardaki operasyonlarını yeniden yapılandırarak faaliyetlerine devam etme kararıyla sonuçlandığını açıkladı. Bu karar kapsamında HSBC Türkiye; sürdürülebilir ve karlı bir organizasyon oluşturma hedefiyle, kurumsal bankacılık alanındaki faaliyetlerini sürdürürken, bireysel bankacılıkta da daha etkin bir yapıyla hizmet sunmaya devam edecek. HSBC Türkiye; uluslararası ağı, dış ticaret ve birikim yönetimindeki küresel uzmanlığı ile müşterilerini desteklemeyi sürdürecek".