Enerjisa’nın Faaliyet Gelirleri Yüzde 49 Arttı

Enerjisa’nın Faaliyet Gelirleri Yüzde 49 Arttı
Enerjisa Enerji, 2023 yılının ilk yarısında konsolide faaliyet gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 49 artırarak 9 milyar 938 milyon TL’ye çıkardı.

Halka açıklık oranı yüzde 20 olan ve ana sermayedarları Sabancı Holding ve E.ON olan Enerjisa Enerji, 30 Haziran 2023 tarihli güçlü mali tablolarını kamuoyuna açıkladı.

İlk yarıyıl sonuçlarını değerlendiren Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar, “Daha iyi bir gelecek için yeni enerji dünyasına öncülük etme vizyonumuz doğrultusunda ilerlemeye devam ediyoruz. Güçlü bilançomuz ve çevik yönetim anlayışımız ile yılın ilk yarısında şebeke, teknoloji, e-mobilite ve müşteri çözümleri alanlarındaki yatırımlarımıza artan bir ivmeyle devam ettik. Bu kapsamda şebeke yatırımlarımız yılın ilk yarısında 3.651 milyon TL’ye ulaştı. Önümüzdeki dönemde istikrarlı büyüme çizgimizi sürdürürken topluma fayda sağlayacak projeler üretmeye, iş birlikleri geliştirmeye, tüm paydaşlarımız ve ülkemiz için değer yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

Enerjisa Enerji CFO’su Dr. Philipp Ulbrich ise, “Şubat ayında yaşanan deprem felaketinin ardından yaraları sarmaya çalıştığımız bu dönemde yatırımlarımıza devam ettik. 2023 yılı için müşteri çözümleri de dahil olmak üzere toplam 11-15 milyar TL seviyesindeki yatırım planımızı koruyoruz. Sürdürülebilir yatırım planımız sayesinde yılın ilk yarısında yıllık bazda yüzde 118 oranında artışla 2.777 milyon TL Baz Alınan Net Kâr elde ettik” dedi.

Kaynak:halktv.com.tr Ekonomi Servisi

Etiketler :