Elon Musk köpeğine isim koydu: O kripto para fırladı

Tesla ve SpaceX'in Elon Musk yeni köpeğinin fotoğrafını paylaşmasının ardından pek bilinmeyen ve mimden ilham alan bir kripto para biriminin fiyatı aniden fırladı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 14 Eylül 2021 12:37
Elon Musk köpeğine isim koydu: O kripto para fırladı

Teknoloji milyarderi Elon Musk'ın Shiba Inu cinsi yavru köpeğinin fotoğrafını 'Floki geldi' başlığıyla tweet'lemesinin ardından pazartesi günü 'Floki Inu' para birimi yavaş yavaş tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Diğer kripto paralara yansıdı

Yüzde 150'lik fiyat artışı, Floki Shiba ve Super Floki gibi benzer isimlere sahip diğer alternatif kripto para birimlerine de yansıdı.

CoinMarketCap'in fiyat endeksine göre, yaşanan muazzam fiyat artışlarına rağmen bu kripto para birimlerinin hepsi en değerli 2 bin kripto para listesinin dışında kalıyor.

Must tweet attı, kripto piyasası hareketlendi

Independent'ta yer alan habere göre, Musk'ın attığı bir tweet kripto piyasalarında hareketlenmeye ilk kez neden olmuyor: Önceki aylarda Saturday Night Live programına katıldığı sırada Dogecoin'in yeni bir rekor seviyeye yükselmesini sağlamıştı.

Dünyanın mime dayanan en ünlü para birimi 2013'te, Bitcoin'in öncülüğünde filizlenen kripto para alanıyla ilgili bir şaka olarak geliştirilmişti.

Shiba Inu Doge miminden ilham alan Dogecoin kısa sürede etrafında türeyen eğlence düşkünü, hayırsever toplulukla dikkat çekmişti.

Elon Musk daha önce de Dogecoin'in "Dünya'nın gelecekteki para birimi" olabileceğini söylemişti.