Dev Enerji Şirketinin İflası İstendi

Dev Enerji Şirketinin İflası İstendi
Zülfikarlar Holding’e bağlı Tesla Enerji Elektrik Üretim AŞ’nin iflası istendi. 280 milyon TL sermayeli şirket, Sinop ve Kastamonu’da elektrik enerjisi üretimi yapıyor.

Antalya merkezli Konyaaltı İnşaat Hafriyat ve Altyapı Hizmetleri Tic. Ltd. Şti., alacaklı olduğu iddiasıyla Tesla Enerji Elektrik Üretim Ticaret ve San. AŞ’ye karşı iflas talepli dava açtı.

İstanbul Anadolu 1. Asliye Tic. Mahkemesi’nde görülen davanın duruşması önümüzdeki 27 Eylül’de yapılacak.

Elektrik üretimi yapıyor

İflası istenen Tesla Enerji, ağırlıklı olarak enerji sektöründe faaliyet gösteren Zülfikarlar Holding’e bağlı. Şirket, Kastamonu ve Sinop’ta, hidroelektrik santral ve rüzgâr enerjisi üretimi yapıyor. Bilindiği gibi TP Petrol Dağıtım AŞ ve Akdeniz Faktoring Hizmetleri AŞ de iflası istenen Zülfikarlar Holding’e bağlı faaliyet gösteriyor.

'Taahhüdünü yerine getirmedi’ açıklaması
Konu ile ilgili Tesla Enerji adına yapılan açıklamada ise, iflas davası açan Konyaaltı İnşaat’ın taahhütlerini yerine getirmemesi nedeniyle sözleşmenin feshedildiği kaydedilerek “Fesih sonrasında Konyaaltı İnşaat şirketi iflas talepli icra takibi başlattı. Yapılan itirazlar neticesinde icra takibi tarafımızca durduruldu. Dava sürecimiz hali hazırda devam ediyor. Tesla Enerji’nin ne de diğer şirketlerimizin iflasına sebep olacak nitelikte bir olay söz konusu değil” denildi.

Kaynak:halktv.com.tr

Etiketler :