CHP'li Karabat açıkladı: Erdoğan seçilirse dolar kaç olacak?

CHP'li Karabat açıkladı: Erdoğan seçilirse dolar kaç olacak?
CHP'li Özgür Karabat, 'köprüden önceki son çıkış' uyarısında bulunarak Erdoğan'ın tekrar seçilmesi halinde doların geleceği seviyeyi açıkladı.

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yeniden seçilmesi halinde kurdaki meydana gelecek patlamaya dikkat çekti.

Karabat "Devletin kasasında ne kadar para varsa tükettiler. köprüden önceki son çıkış" uyarısında bulunarak doların 30 TL'ye çıkacağını söyledi.

Özgür Karabat, işaret ettiği tehlikeye ilişkin Twitter hesabından şu bilgileri aktardı:

1-Dolar 20 TL’yi geçti. Erdoğan seçilirse kısa sürede 30 TL olacak. Merkez Bankası’nın şu an nakit dövizi yok. Swaplarla ve emanet alınan paralarla dahi rezervler eksi 200 milyon dolar.

2-Tayyip Erdoğan ve onun yandaşları toplumu ortadan ikiye böldü. Kutuplaştırma nedeniyle vatandaşlar birbirine nefret eder gibi bakıyor. Ülkenin geleceğine güven kalmadı. Uyarıyorum: Erdoğan ile Türkiye’nin gidecek bir yeri yok. Neden mi?

3-Bizim net rezervimiz 4 yıldan bu yana zaten eksideydi. Emanet paralarla artıda gösteriliyordu. Şimdi onlar bile yetmiyor. Swap hariç net rezervi -60,3 milyar dolar! Rezervlerde son 2 aydaki düşüş 25 milyar dolar!

4-Ne kadar harcarsanız harcayın işe yaramıyor. Dolardaki artışı durduramıyor, enflasyonu kontrol altına alamıyorsunuz. Turizm gelirleri sayesinde gemiyi yüzdürmeye çalışıyorsunuz ama o gemi çoktan kayalıklara bindirdi!

5-Bir yıl içinde ödenmesi gereken dış borç 205 milyar dolar! Bunda Rusya’ya ertelenen milyarlarca dolarlık enerji ödemesi yok. Sözleşmeleri gizlenen yap-işlet-devret projelerinin ödemeleri de buna dahil değil.

6-Devletin kasasında ne kadar para varsa tükettiler. On yıllar boyu sürecek ekonomik krizden çıkışın anahtarı sadece Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’ndadır. Lütfen 28 Mayıs pazar günü oyunuzu Kılıçdaroğlu’na verin."

Etiketler :