İyi Haberler de Var! Bu Emeklilere Bayramda 8.000 TL İkramiye Verilecek

İyi Haberler de Var! Bu Emeklilere Bayramda 8.000 TL İkramiye Verilecek
Türkiye'de emekli sayısı 16 milyonu aştı. Emekliler, Hazine'den sabit pay alıyor. Bazı belediyeler ek ikramiyelerle emeklilere destek sağlıyor...

Türkiye'de emekli sayısı 16 milyonun üzerine çıkarak tarihinin en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak, emeklilerin Hazine'den aldığı pay sabit kalıyor, bu da milyonlarca emeklinin düşük aylık almasına neden oluyor. En düşük emekli maaşı alan vatandaşlar, temmuz ayındaki zam oranını beklerken, emeklileri etkileyen gelişmeler temmuz ayından önce de yaşanıyor.

303859-001.jpg

BAYRAM İKRAMİYESİ UYGULAMASI

2018 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla her dini bayram öncesinde emeklilere bayram ikramiyesi ödenmeye başlandı. 2023 yılının başında ise her bayram öncesinde 3000 TL olmak üzere toplamda 6000 TL ikramiye ödeneceği duyuruldu.

ÇİFTE BAYRAM İKRAMİYESİ

Bu yıl, bazı belediyelerin de emeklilere ek ikramiye vermesiyle birlikte, emekliler çifte bayram ikramiyesi alacaklar. İzmir Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz yıl kentte yaşayan emeklilere 1500 TL ek ikramiye vermişti ve bu yıl da aynı uygulamanın devam etmesi bekleniyor.

288962-001.jpg

CEYHAN BELEDİYESİ'NDEN 5000 TL EK İKRAMİYE

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, yerel seçimler öncesi verdiği 'İhtiyaç sahibi emeklilere 5 bin lira ikramiye' sözünü tutuyor. Başkan Aydar, "Bu yıl Kurban Bayramı ikramiyesi belediyemiz tarafından dağıtılacak. İhtiyaç sahibi emeklilerimiz 5 bin liralık bayram ikramiyesi için belediyemize başvurabilirler" dedi.

285331-001.jpg

CEYHAN'DA TOPLAM 8000 TL BAYRAM İKRAMİYESİ

Adana Ceyhan Belediyesi ise emeklilere 5000 TL ek ikramiye vereceğini açıkladı. Böylece, Ceyhan ilçesinde yaşayan emekliler toplamda 8000 TL bayram ikramiyesi alacaklar.

Başkan Aydar, kişisel ve kurumsal olarak herkesin zor zamanlar geçirdiğini belirterek, "Bu zorlukları hep beraber el ele omuz omuza vererek birbirimizi destekleyerek aşacağız. Kurban Bayramı'nda seçim döneminde söz verdiğim gibi ihtiyaç sahibi emeklilerimize herhangi bir mazeret üretmeksizin şartlarımızı zorlayarak 5 bin lira ikramiyeleri dağıtacağız. Başvurular geldiğinde kılı kırk yararak ihtiyaç sahibi emeklilerimizi belirleyeceğiz. Bu tespitlerde tek kriter 'ihtiyaç sahibi' olmalarıdır. Sözüm sözdür. Ne söz verdiysek sağlam ve emin adımlarla hepsini yerine getirmeye devam ediyoruz" dedi.