Benzine zam mı geliyor? İşte EPDK'nın açıklaması

Benzine zam mı geliyor? İşte EPDK'nın açıklaması
Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 17 kuruş zam yapılacağı bildirilmişti. Ancak EPDK'dan yapılan açıklamada, "Gerekli hesaplamalar yapılıyor biz zam söz konusu değil" ifadesi kullanıldı.

Benzin fiyatlarına zam yapılacağına ilişkin haberler üzerine yazılı açıklama yapan EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, akaryakıt piyasasındaki fiyat hareketlerini yakından takip ettiklerini belirtti.

Bazı basın yayın organlarında çıkan benzine zam yapılacağı yönündeki haberlerin asılsız olduğunu vurgulayan Yılmaz, şu ifadeleri kullandı.

"Kurum olarak gerekli hesaplamaları yapıyoruz, bir zam söz konusu değil. Ülkemiz seçim arifesinde… Bu süreçte manipülasyon yapmak, piyasaları yönlendirmek kimseye kazandırmaz, aksine kaybettirir. Manipülatif haberler hem ülke ekonomimizi hem de milletimizin moralini olumsuz yönde etkiler. Biz, gerek basın mensuplarımızdan gerekse vatandaşlarımızdan bu tip kaynağı belirsiz, iyi niyetten uzak ve maksatlı haberlere itibar etmemelerini bekliyoruz."

Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 17 kuruş zam beklendiği öne sürülmüştü.

Etiketler :