Altın fiyatları yükselecek mi, düşecek mi? İslam Memiş rakam vererek uyardı

Altın fiyatları yükselecek mi, düşecek mi? İslam Memiş rakam vererek uyardı
Altın piyasalarında hareketli günler yaşanıyor. Altının gram fiyatı, rekor üstüne rekor kırdı. Altın yatırımcısı ve düğün hazırlığı yapanlar altın fiyatlarına odaklandı. ABD'den gelen veriler sonrası ons altın 2000 dolar psikolojik direncini kırdı. Peki altın fiyatlarında yükseliş sürecek mi? Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten dikkat çeken yorumlar geldi.

Gram altın fiyatları ons altın tarafından esen rüzgarla yükselişini güçlendiriyor. Altın yatırımcısı ve düğün yapmak isteyenle hafta boyunca hareketliliğini sürdüren altın fiyatlarına odaklandı. Altın fiyatları düşecek mi, yükselecek mi? İslam Memiş rakam vererek açıkladı...

ONS ALTIN FİYATI İÇİN 2024 YILI TAHMİNİ BELLİ OLDU

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, "Ons altın fiyatı 1990-2000 dolar arasında gezinmeye devam ediyor. 2000 dolar seviyesine yerleşecek izlenimini veriyor. 2024 yılında 2350 dolar seviyesini beklemeye devam ediyoruz" dedi.

altin.jpg

ONS ALTINDA 1960 DOLAR DESTEK SEVİYESİ

"Ons altın fiyatında geri çekilmelerde 1960 dolar destek seviyesi var. Yukarıda ise 2030-2045 dolar seviyeleri var" ifadelerini kullanan İslam Memiş, bu aralığı takip etmeye devam edeceğini aktardı.

GENEL TREND YUKARI YÖNLÜ

Uzman isim, "Genel trende baktığımızda ons altın fiyatı orta ve uzun vadede yukarı yönlü hareketlerini devam ettirecek. Özellikle 2024 yılında ons altında dip seviyesi 2000 dolar olarak görülüp sonrasında yukarı yönlü hareketlerini devam ettirecek bir trend ile karşı karşıya kalabiliriz" açıklamasında bulundu.

altin1.jpg

ALTIN GRAM FİYATI ARALIK AYI İTİBARİYLE 1900'E ÇIKACAK

Altın gram fiyatları için dikkat çeken yorumlarda bulunan Memiş, "Gram altın/TL fiyatında pozitif beklentimiz devam ediyor. Aralık ayı itibariyle takip edeceğimiz bant aralığı 1900-2000 TL aralığı" dedi.

İSLAM MEMİŞ: 1900'LÜ RAKAMLARA ALIŞMAK GEREK

Memiş, "Gram altın fiyatında artık 1800'lü rakamları Aralık ayı itibariyle göremeyeceğiz. Bu nedenle altın borcu olan ya da altın almayı düşünen vatandaşların 1900'lü rakamlara alışması gerekiyor" ifadeleri kullandı.

altin3.jpg

UZUN VADEDE GRAM ALTIN KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEK

"24 Aralık- 1 Ocak tarihi itibariyle altın gram fiyatı 2000 lira seviyesinden yukarı yönlü kırılıp 2150-2250 TL, yılın ilk yarısı 2500 TL ikinci yarısında ise 2700 TL rakamlarını göreceğiz" diyen İslam Memiş, uzun vadede yine altın yatırımcısının kazanmaya devam edeceğini belirtti.

Etiketler :