Trump'tan İran'a yeni tehdit

Trump'tan İran'a yeni tehdit
Birkaç saat önce 52 rehine olayına hatırlatma yaparak İran'ın ABD'ye saldırması durumunda 52 hedef belirlediklerini belirten Trump, Twitter üzerinden bir tehditte daha bulundu.

İran Devrim Muhafızlarının Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin suikasitinin ardından son bir haftadır Orta Doğu'da yükselen gerilim hat safhaya gelmişti. İran ve ABD'yi karşı karşıya getiren olaylar zincirinin son halkası olarak Süleymani'nin suikastından sonra İran, ABD'den intikam alacağını açıklamış ve karşılıklı tehditler başlamıştı.

Birkaç saat önce, 79 yılında yaşanan 52 rehine krizine gönderme yaparak, İran'ın herhangi bir ABD vatandaşı ya da ABD üssüne saldırması durumunda İran'a ve İran kültürüne yönelik 52 önemli hedef belirlediklerini ve bunlara saldırı düzenleyecekleri tehdidinde bulunan ABD Başkanı Donald Trump, bir tehdit mesajı daha paylaştı.

Askeri ekipmanlarıyla övünen Trump, askeri teçhizata 2 trilyon dolar harcadıklarına vurgu yaparak, İran'ın saldırması durumunda yeni teçhizatlarını kullanmaktan çekinmeyeceklerini ifade etti.

Trump'ın tweeti şöyle:

"İran bize saldırdı ve biz de geri saldırı gerçekleştirdik. Tekrar saldırırlarsa -ki onlara yapmamalarını şiddetle tavsiye ediyorum-, onları daha önce hiç vurulmadıkları kadar sert vuracağız! Amerika Birleşil Devletleri, askeri teçhizata 2 trilyon dolar harcadı. Biz dünyanın açık ara en iyisiyiz! Eğer İran, Amerikan üslerine ya da Amerikalılara saldırırsa elimizdeki yepyeni harika teçhizatları yollarına hiçbir tereddüt etmeksizin koyarız."

İlgili Haberler
Etiketler :