Trump'tan 'dezenfektan enjeksiyonu' açıklaması: Şaka yapmıştım

Trump'tan 'dezenfektan enjeksiyonu' açıklaması: Şaka yapmıştım

ABD Başkanı Donald Trump, Covid-19 hastalarına dezenfektan enjekte edilmesi yönündeki önerisini aslında "alaycı" bir üslupla yaptığını iddia etti.

ABD Başkanı Donald Trump, Covid-19 hastalarına dezenfektan enjekte edilmesi yönündeki önerisini aslında "alaycı" bir üslupla yaptığını iddia etti. Trump, dün yaptığı açıklamada "Ne olacağını görmek için gazetecilere alaycı bir soru sormuştum“ diye konuştu.

Ne demişti?

ABD Başbakanı Donald Trump, coronavirüsle mücadele için insanlara doğrudan dezenfektan enjekte edilmesinin mümkün olup olmadığının araştırılmasını önermişti.

Beyaz Saray'da perşembe akşamı düzenlenen basın toplantısında hükümete danışmanlık yapan bir uzman, dezenfektanların yeni tip coronavirüsü kapı kolu gibi metal yüzeylerde hızla öldürdüğü bilgisini verdi. Bunun üzerine Trump, "Bizim de böyle bir şey yapabilmemizin bir yolu var mı, (vücuda) enjekte etmek veya neredeyse temizlik yapmak... bunu incelemek ilginç olurdu" diye konuşmuştu.

Uzmanın, direkt güneş ışığına maruz kalan virüsün etkisini kısa sürede yitirdiğini söylemesi üzerine de Trump, tedavide ultraviyole ışınların veya çok güçlü ışınların kullanılabileceğine işaret ederek, bunun araştırabileceğini söylemişti.