Halk TV Canlı Yayın
Trump Ay'ı Mars'ın parçası olarak tanımladı, ABD'de alay konusu oldu
Donald Trump NASA'nın 2024'te planlanan Ay'a gidiş projesini eleştirdi, ancak attığı tweet tüm dünyada alay konusu oldu.

ABD Başkanı Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı'nın (NASA) Ay'a gidiş projesini eleştirerek tepki gösterdi. 

Twitter hesabından yaptığı açıklamada Trump, "Harcadığımız tüm paraya rağmen, NASA hala Ay'a gitmekten bahsetmemeli, biz bunu zaten 50 yıl önce yaptık. Mars dahil (ki Ay da onun bir parçası) yaptığımız daha büyük şeylere odaklanmalılar" ifadelerini kullandı. Ancak Trump'ın bu tweeti ortalığı bir anda karıştırdı.

trump-002.PNG

Trump'ın paylaşımında Ay'ı Mars'ın bir parçası zannetmesi kısa sürede Twitter'da yayılarak alay konusu oldu. Pek çok kişi paylaşımın altında Trump ile alay ederken ABD Başkanı konu ile ilgili herhangi bir düzeltme paylaşımı da yapmadı.

ABD Başkanı Trump daha önce de pek çok gafa imza atmış, yorumlarıyla ülkesinde alay konusu olmuştu. Küresel ısınmaya inanmayan Trump'ın geçtiğimiz sene attığı "Doğu kıyılarında bugüne kadar kaydedilmiş en soğuk yılbaşı gecesi olabilir. Belki de bu güzelim küresel ısınmadan biraz yararlanabiliriz" tweeti ise dünya liderlerinin bile alay konusu haline gelmişti.