Trump, ABD'de coronavirüs salgınında hayatını kaybedenlerin sayısını açıkladı

ABD Başkanı Trump, ABD'de coronavirüs salgınında hayatını kaybedenlerin sayısını açıkladı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 14 Mart 2020 19:50
Trump, ABD'de coronavirüs salgınında hayatını kaybedenlerin sayısını açıkladı

ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip coronavirüs salgınına ilişkin açıklamalarda bulunarak, "Coronavirüs ekibi virüsü yenmek için çok çalışıyor" dedi.

"Virüsele mücadele için yaklaşık 4 milyar dolar ayırdık" diyen Trump, açıklamasında ABD Merkez Bankası'na yüklenerek "Umarım Fed, virüsle mücadelede bize katılır. Fed Başkanı çok fazla kötü karar aldı" ifadelerini kullandı.

Trump, "Şimdiye dek ABD'de koronavirüsten 50 kişi hayatını kaybetti" diye konuştu. ABD Başkanı, cuma akşamı koronavirüs testi olduğunu, ancak sonuçları henüz almadığını belirtti.

Apple'ın Çin dışındaki tüm mağazalarını kapatma kararına destek veren Trump, "Tüm şirketler Apple'ın kararını izler ve perakende mağazalarını kapatırsa iyi olur" dedi.

Diğer yandan yurtiçi seyahat kısıtlamalarını da düşündüklerini söyleyen Trump, İngiltere ve İrlanda'ya da seyahat yasağı koymayı göz önünde bulundurduklarını ifade etti.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ise, açıklamasında İngiltere ve İrlanda'ya da seyahat yasağının getirildiğini açıkladı.