Termal Kameralı Dronla Kenevir Çiftliği Tespit Edildi

Termal Kameralı Dronla Kenevir Çiftliği Tespit Edildi
İngiliz polisi, Londra'da termal kameralı dronlarla tespit ettikleri kenevir çiftliğini kapatırken, 150'den fazla bitki ve güvensiz elektrik kaynaklarıyla yangın riskine dikkat çekti.

Londra'nın merkezindeki bir operasyonla İngiliz polisi (MET), termal kameralı dronlar aracılığıyla bir kenevir çiftliğini tespit ederek kapatma kararı aldı. Polis yetkilileri, Parade Caddesi'nde bulunan bir binanın terasında beyaz ışıklarla parlayan bir alanın tespit edildiğini ve burada 150'den fazla olgun kenevir bitkisinin yetiştirildiğini belirtti.

72259-1.jpg

MET'in yaptığı açıklamaya göre, 13 Haziran Perşembe günü gerçekleştirilen operasyonda dronlar, termal görüntüleme özellikleriyle bina içindeki kenevir bitkilerini tespit etti. Polis, bu tür operasyonların, kenevir yetiştiriciliği yapanların kullandığı gizli ve güvensiz elektrik kaynakları nedeniyle ciddi yangın ve yapısal zarar riskleri taşıdığını vurguladı.

72259-2.jpg

Yetkililer, kenevir çiftliği olarak kullanılan bu tür yapıların genellikle yüksek ısıya ihtiyaç duyduğunu ve bu amaçla güvenlik standartlarını ciddi şekilde ihlal ettiklerini dile getirdi. Operasyon sonucunda binada ayrıca bypass edilmiş elektrik kaynakları ve ısıtma sistemlerinin bulunduğu belirtildi.

Kaynak:DHA