Rusya, ABD'ye tıbbi malzeme taşıyan yardım uçağı gönderiyor

Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov, Rusya'nın ABD'ye yeni tip coronavirüsle (Covid-19) mücadele için tıbbi malzeme taşıyan bir kargo uçağını bugün gönderebileceğini açıkladı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 31 Mart 2020 22:07
Rusya, ABD'ye tıbbi malzeme taşıyan yardım uçağı gönderiyor

Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov, Rusya'nın ABD'ye koronavirüsle mücadele için tıbbi malzeme taşıyan bir kargo uçağını bugün gönderebileceğini açıkladı.

soL'un RT'den aktardığı habere göre Peskov, dün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in telefonla görüştüğü ABD Başkanı Donald Trump'a coronavirüs salgınıyla mücadelede yardım teklif ettiğini ve Trump'ın bu teklifi kabul ettiğini söyledi.

Peskov gazetecilere yaptığı açıklamada coronavirüs salgınıyla ilgili mevcut durumun "istisnasız herkesi etkilediğini ve küresel bir karakter taşıdığını" belirterek, "ortaklık ve karşılıklı yardım ruhuyla birlikte hareket etmekten başka yol olmadığını" kaydetti.

Rus resmi ajansı TASS'a yaptığı açıklamada ise Peskov ABD'ye gönderilmesi planlanan yardım malzemesini taşıyan uçağın teknik ve uçuş hazırlıklarının gün boyunca sürdürüldüğünü belirterek "Uçağın gün sonunda kalkması bekleniyor" dedi.