Putin'den Merkel ve Macron'a telefon

Kremlin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a tekefon ederek görüşme sapladığını duyurdu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 12 Ekim 2021 09:14
Putin'den Merkel ve Macron'a telefon

Kremlin basın dairesinden yapılan açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiği belirtildi.

Söz konusu görüşme Kremlin'in resmi Twitter hesabından, "Angela Merkel ve Emmanuel Macron ile telefon görüşmesi" başlığında duyurulurken görüşmede öne çıkan balıklara da yer verildi.

Ukrayna sorunu konuşuldu

Sputnik'te yer alan habere göre, liderler Ukrayna sorununun çözümündeki duraklamayı da gündemlerine aldılar. Görüşme sırasında liderlerin Ukrayna anlaşmazlığına yönelik çözüm sürecinin duraklaması ile ilgili "endişe verici durumu ele aldıkları" aktarılan açıklamada, "Ukrayna'nın güneydoğusundaki ihtilafın çözümünde mevcut karmaşık durumu göz önünde bulundurarak siyasi danışmanlarına ve dışişleri bakanlıklarına ‘Normandiya Dörtlüsü’ üzerinden temasları ve çalışmaları yoğunlaştırma talimatı verildi” ifadelerine yer verildi.