ABD Yıllardır Gizliyor Muydu? Okuyunca Çok Tedirgin Olacaksınız

ABD Yıllardır Gizliyor Muydu? Okuyunca Çok Tedirgin Olacaksınız
CIA’nın gizli bir biriminin on yıllardır dünyanın dört bir yanında düşen UFO'ların kurtarılmasını organize ettiği ileri sürüldü. İngiliz Daily Mail gazetesine konuşan ve adlarının açıklanmasını istemeyen üç kaynak ABD hükümeti tarafından en az dokuz görünür 'insan dışı aracın' kurtarıldığını söyledi. İddiaya göre UFO'lardan bazıları enkaz halinde ikisi ise tamamen sağlam.

Çok gizli olduğu iddia edilen bu operasyonlar hakkında bilgi sahibi olan söz konusu kaynaklar Merkezi İstihbarat Teşkilatı Bilim ve Teknoloji Direktörlüğü'nün bir kanadı olan Küresel Erişim Ofisi'nin (OGA) 2003 yılından bu yana uzaylılara ait olabilecek uzay araçlarının toplanmasında merkezi bir rol oynadığını söyledi.

camasir-makinesi-8.png

İddiaların ABD hükümetinin gerçekten de insanlar tarafından yapılmamış gelişmiş araçları saklıyor olabileceğini gösteren ve giderek artan kanıtların bir parçası olduğu kaydedildi. Eski üst düzey istihbarat yetkilisi David Grusch, Temmuz ayında Kongre'de yapılan bir açık oturumda bu konuyu dile getirmişti.

Aynı ay Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer, 'kaynağı bilinmeyen geri kazanılmış teknolojilerin ve insan dışı zekanın biyolojik kanıtlarının' ifşa edilmesine izin veren olağanüstü bir yasa tasarısına sponsor oldu ve bu tasarı Senato'dan geçti.

UFO programından bilgi alan kaynakların CIA'nın 'UFO'ları henüz gizlenmiş durumdayken ayırt edebilen bir sisteme' sahip olduğunu ve 'insan olmayan' araçların iniş yapması, düşmesi ya da dünyaya indirilmesi halinde enkazı kurtarmak için özel askeri birliklerin gönderildiğini söyledi.

OGA'nın rolü hakkında bilgi sahibi olan bir başka kaynak ise, bu kurumun ABD ordusunun dünya çapında normalde 'reddedilecekleri' bölgelere -örneğin düşman hatlarının gerisine- gizlice erişimini sağlama konusunda uzmanlaştığını söyledi. Kaynak, "Temelde insanların ülkelere girip çıkmasını kolaylaştırıyorlar," dedi. Dünyanın istedikleri her yerine ulaşma konusunda çok zekiler.

camasir-makinesi-9.png

OGA'nın faaliyetleri hakkında bilgi sahibi birden fazla kaynak DailyMail.com'a operasyonlarının çoğunun başıboş nükleer silahlar, düşürülen uydular ya da düşmanların teknolojisi gibi daha geleneksel kurtarma görevlerini içerdiğini söyledi. Ancak OGA tarafından koordine edilen bazı görevlerin UFO'ların geri alınmasını kapsadığını iddia ettiler.

Bir kaynağa göre, görev sadece onu gözaltına almak ve gizliliğini korumak. 'Asıl fiziksel geri alma işlemi ordu tarafından yapılıyor. Ancak askeri kontrol altında tutulmuyor, çünkü çok fazla kayıt tutmak zorundalar. Böylece oldukça hızlı bir şekilde özel ellere geçmeye başlıyorlar.

Ulusal Arşivler ve Kayıtlar İdaresi (NARA) tarafından Aralık 2016'da yayınlanan belgeler, OGA'nın CIA'deki 56 ofisten biri olduğunu ve şefi ile yardımcısının casusluk teşkilatındaki toplam 286 direktör düzeyindeki yetkiliden ikisini oluşturduğunu ortaya koyuyor.

camasir-makinesi-10.png

DailyMail.com'a konuşan iki kaynak, OGA'nın düşen ya da karaya oturan araçları toplamak için Pentagon'un Ortak Özel Operasyonlar Komutanlığı (JSOC) bünyesindeki SEAL timleri ya da Delta Force gibi Özel Operasyon Güçleri ya da Nükleer Acil Durum Destek Ekibi (NEST) gibi nükleer silah uzmanlarıyla koordinasyon halinde olduğunu söyledi.