Moda Haftası'na tüm uyarılara rağmen katılan Prada, bağışta bulundu...

Milano'da toplanan Moda Haftası'nda, o dönem bilim insanlarının uyarılarına rağmen yetkililer "Panik yapmayın" mesajı vermiş, Prada da bu etkinliğe katılmıştı. Şimdiyse şirket, "virüsle mücadele" için bağışlarda bulunuyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 17 Mart 2020 17:02
Moda Haftası'na tüm uyarılara rağmen katılan Prada, bağışta bulundu...

Coronavirüsten en çok etkilenen ülkelerin başında gelen İtalya'da, moda devi Prada da salgın ile mücadeleye katıldı. Ancak İtalya'da salgından en çok etkilenen Milano'da Şubat ayında düzenlenen Fashion Week (Moda Haftası) coronavirüs endişesi nedeniyle eleştiriler toplarken, yetkililer "Panik yapmayın" mesajı vermiş, Prada da bu etkinliğe katılmıştı.

Avrupa'da pek çok ülkeye yayılan yeni coronavirüsün (Covid-19) bu etkinlik sonrası İtalya'dan kıtaya sıçradığı düşünülüyor.

Pazartesi günü yapılan açıklamada, şirketin CEO'ları Patrizio Bertelli ve Miuccia Prada ile Başkan Carlo Mazzi'nin Milano'daki üç hastaneye kişisel olarak toplam altı yoğun bakım ve solunum cihazı ünitesi bağışladığını duyurdu. Sosyal medyada bu bağışlar "Günah çıkarma" olarak yorumlandı.

Yine bu Moda Haftası'na katılan birçok şirket, günah çıkarırcasına virüsle mücadele için bağışta bulundular. Gelen tepkiler, "En başından uyarılara kulak asıp şov yapma derdine düşmeseydiniz, bugün tablo bu kadar korkunç olmayabilirdi" yönünde oldu.

İtalya'daki coronavirüs ölüm oranının 24 saat içinde yaklaşık 400 artarak 1.441'den 1.809'a çıktı. Yetkililere göre, ülkede vaka sayısı da 21.157'den 24.747'ye yükseldi.