İsrail sivillere ait binayı vurdu, ölü sayısı 28'e yükseldi
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 12.05.2021 13:20

İsrail sivillere ait binayı vurdu, ölü sayısı 28'e yükseldi

İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'nde dün akşamdan bu yana düzenlediği saldırılarda yaşamını yitiren Filistinlilerin sayısı 28'e çıktı, 152 kişi yaralandı.

Dün akşamdan bu yana devam eden İsrail saldırıları nedeniyle 9'u çocuk, 1'i kadın olmak üzere 28 Filistinli yaşamını yitirdi, 152 kişinin yaralandı.

Gazze'deki yerel kaynaklar, İsrail ordusunun sivillerin ikamet ettiği bir apartmana hava saldırısı düzenlediğini belirtti.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, hedef alınan apartmanda 2 kişinin yaşamını yitirdiği, 6 kişinin yaralandığı ifade edildi.

filistin.jpg

İsrail ordusu takviye gönderdi

Öte yandan İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Gazze sınırındaki birliklere takviye gönderildiği aktarıldı.

İsrail polisinden yapılan açıklamada ise Gazze Şeridi'nden atılan roketler nedeniyle bir İsraillinin öldüğü, biri ağır 8 kişinin yaralandığı açıklandı.

Gazze Şeridi'ndeki Filistinli direniş grupları, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nden çekilmesi için dün yerel saatle 18.00'e kadar süre tanımıştı.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah'tan çekilmemesi üzerine Filistinli direniş grupları İsrail'e çok sayıda roket fırlatmıştı.

Bunun üzerine de İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik "Surların Muhafızı" adı verilen askeri operasyon başlatıldığını duyurmuştu.

gazze.jpg

 

20210510-2-48220917-65016978.jpg

 

AA

 

Dünya