IRNA: Suriye Dışişleri Bakanı akşam Tahran'da

IRNA: Suriye Dışişleri Bakanı akşam Tahran'da
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin İran'ı ziyaretleri kapsamında Suriye konulu toplantı için üçlü zirvede bir araya gelecek. Sözkonusu temaslar devam ederken, İran devleti haber ajansı IRNA "Suriye Dışişleri Bakanı bu akşam Tahran'da" paylaşımını yaptı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bu akşam, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ev sahipliğinde Suriye konulu bir toplantıda bir araya gelecek. Sözkonusu toplantı öncesi Tahran'da resmi temaslarını sürdüren iki liderin programları devam ederken, İran devleti haber ajansı IRNA "Suriye Dışişleri Bakanı bu akşam Tahran'da" paylaşımını yaptı.

Tahran'da bir araya gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ve İran Cumhurbaşkanı Reisi arasında Suriye ile ilgili Astana süreci formatında üçlü zirvenin gerçekleşmesi öncesi, İran devleti haber ajansı IRNA, "Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad"ın bu akşam Tahran'da olacağına dair paylaşım yaptı.

Putin Erdoğan'dan sonra Esad ile görüşecek iddiası

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Bogdanov, Devlet Başkanı Putin'in, Suriye konulu İran-Türkiye-Rusya üçlü zirvesinden sonra Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşebileceğini ifade etmişti.

Hamaney'den Erdoğan'a Suriye uyarısı

İran'ın Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney, resmi temaslarda bulunmak üzere ülkesine gelen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüştü. Yaklaşık 40 dakika sürdüğü belirtilen görüşmede Hamaney'in Erdoğan'ı Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine yönelik yapmayı planladığı olası operasyonun bölgeye "zarar vereceği" konusunda uyardığı belirtildi.