Halk TV Canlı Yayın
İngiltere karıştı! Kraliyet ailesinde reklam tartışması çıktı
Meghan Markle ve Prens Harry, resmi Instagram hesaplarından arkadaşlarının reklamlarını yaptıkları iddiasıyla İngiliz medyasının gündemine bomba gibi düştü.

İngiliz basını, Markle’ın kraliyet ailesinin imkanlarını kullanarak yakın arkadaşlarının reklamını yaptığını iddia etti.

Ünlü çift kısa bir süre önce 7.5 milyondan fazla takipçisi olan @SussexRoyal adlı resmi Instagram hesaplarından, kraliyet hesaplarını takibi bırakmış, sadece “ruhsal sağlık ve spor, beden pozitifliği, kişisel gelişim ve insani bağlantıların önemini ortaya koyan” kuruluşları teşvik etme amacıyla sadece bu alanlarda çalışan hesapları takip etmeye karar vermişti. 

İngiltere ve dünyanın geri kalanında “Akıl sağlığı ayı” olarak gerçekleşen etkinliklere farkındalık yaratmak isteyen Markle, bu konuda uzmanlaşmış birçok kurum ve kuruluşun olduğu bir fotoğraf yayınladı.

Fotoğrafı inceleyen İngiliz basını, Markle’ın aslında pek de akıl sağlığıyla alakası olmayan ve tamamen ticari bir zihniyetle çalışan bir SPA ve meditasyon merkezinin reklamını yaptığını öne sürdü. 

Geceliği 900 İngiliz Poundu (Yaklaşık 7.000 TL) olan mekanın sahini Taryn Toomey ile yakın arkadaş olan Markle’ın bu hamlesi büyük bir tartışmayı da beraberinde getirdi. Sadece zengin kesimin gidebildiği bir yerin tanıtımını yaparak Markle’ın güvenilirliği tartışma konusu oldu.