Independent Artık İnternet Gazetesi Olacak

Independent Artık İnternet Gazetesi Olacak
İngiltere'nin saygın gazetelerinden Independent, Mart ayından itibaren kağıda basılmış olarak çıkmayacağını, sadece internet gazetesi olarak yayınlanacağını açıkladı.Gazetenin sahibi olduğu ESI Media, Independent'in İngiltere'nin...

İngiltere'nin saygın gazetelerinden Independent, Mart ayından itibaren kağıda basılmış olarak çıkmayacağını, sadece internet gazetesi olarak yayınlanacağını açıkladı.

Gazetenin sahibi olduğu ESI Media, Independent'in İngiltere'nin dijital yayına geçecek ilk ulusal gazete olacağını duyurdu.

Son üç yıl içinde dijital platformda kullanıcısının hızla arttığı gazetenin bir yılda internet izleyicisinin yüzde 33 oranında arttığı ve 70 milyona yakın küresel bazda kullanıcısının olduğu açıklandı.

Gazetenin sahibi Evgeny Lebedev, gazete endüstrisinin değiştiğini ve bu değişimi okuyucuların belirlediğini belirterek 'onlar bize geleceğin dijitalde olduğunu gösterdi. Bu yolla hem itibarlı Independent gazetesinin ismini korumuş olacağız hem de daha kaliteli içerik için yatırım yapabileceğiz' diye konuştu.

30 yıl önce yayın hayatına başlayan gazetenin sahibi ESI Media, gazetenin pazar günleri çıkan baskısı Independent on Sunday'in internet yayınına geçeceği tarihi 20 Mart, Independent’ın ise 26 Mart olarak açıkladı.

Şu anda traji 40 bin dolayında olan gazetenin 75 çalışanını da işten çıkarması bekleniyor.