Gerçek Squid Game'de hayati tehlikeli başlangıç

Gerçek Squid Game'de hayati tehlikeli başlangıç
Netflix'in popüler Kore dizisi Squid Game'in gerçek hayat uyarlamasında birçok yarışmacı hayati tehlike geçirdi.

Netflix'in popüler Kore dizisi Squid Game'in gerçek hayat uyarlamasında birçok yarışmacı donma tehlikesi geçirdi. Bayılan yarışmacılar sedyelerle dışarı çıkarılırken, bir yarışmacı stüdyoda karşı karşıya kaldıkları manzarayı savaş alanına benzetti.

'Birçok kişi hipotermi tehlikesi geçirdi'

Sputnik Türkiye'de yer alan habere göre; 'Squid Game: The Challenge' isimli yarışmada tam 456 kişi, yüklü miktarda 3.8 milyon sterlin para ödülünün sahibi olabilmek için mücadele edecek. Yarışmada kurulan oyunlarda kaybedenlerin hayati tehlikesi bulunmayacak ancak basına kapalı yapılan ve oldukça gizli tutulan çekimlerin ilk bölümünde stüdyonun bir anda -3'e düşmesiyle birlikte birçok kişi 'hipotermi' tehlikesi geçirdi.

Olay, dizideki de ilk oyun olan 'Yeşil Işık-Kırmızı Işık' isimli mücadele sırasında gerçekleşti.

'Milyoner olmak için geldiler'

İngiliz The Sun gazetesine konuşan bir yarışmacı; derecelerin düşmesiyle birlikte birçok kişinin donma riskine rağmen yarışma alanını terk etmediğini; para ödülü için 30 dakika boyunca ayakta durduğunu söyledi.

"İnsanlar milyoner olma düşüncesiyle geldi ama gözyaşları içinde ayrıldılar" diyen yarışmacı, birçok kişinin bir süre sonra yere düşmeye başladığını ve sağlık görevlileri tarafından sedyelerle dışarı çıkarıldığını aktardı.

'Savaş alanı gibiydi'

Yarışmacı, "Savaş alanı gibiydi. Biz hiçbir şey söyleyemiyorduk çünkü konuşursak oyun alanından çıkartılırdık. Bazı insanlar soğuktan ayaklarını dahi hareket ettiremiyordu" dedi.

Etiketler :