Gazze Bu Gece Dehşeti Yaşıyor! Dünya ile İletişim Koptu, Şehir Ateş Altında

İsrail Filistin krizinde işaret edilenler yapılmaya devam ediliyor. İsrail'in günler önce işaret ettiği internet ve iletişim bağları tehdidinin gerçekleştiği bildirildi. Gazze ile iletişimin kesildiği duyuruldu. İsrail Ordu Sözcüsü, kara kuvvetlerinin bu gece Gazze Şeridi'ndeki operasyonlarını genişlettiğini söyledi. Gazze halkına 'güneye gidin' çağrısı yapıldı.

whatsapp-image-2023-10-27-at-22-21-08-1.jpegİsrail'in elektriğini kestiği ve yakıt girişine izin vermediği için karanlığa bürünen Gazze'de iletişim ağları çöktü. İsrail Ordu Sözcüsü, kara kuvvetlerinin bu gece Gazze Şeridi'ndeki operasyonlarını genişlettiğini söyledi. Gazze halkına 'güneye gidin' çağrısı yapıldı.

İNTERNET BAĞLANTISI ÇÖKTÜ

Londra merkezli internet gözlem şirketi Netblocks tarafından yapılan açıklamada “Canlı ağ verileri, yoğun bombardıman altındaki Gazze Şeridi'nde internet bağlantısının çöktüğünü gösteriyor” dedi.

Filistinli telekomünikasyon şirketi JawwaL da “Gazze Şeridi ile tüm iletişim ve internetin tamamen kesildiğini duyurmaktan üzüntü duyuyoruz” denildi.

İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'ne 7 Ekim'den bu yana en şiddetli hava saldırılarını düzenlediği belirtiliyor.

whatsapp-image-2023-10-27-at-22-21-08-2.jpeg

HİZBULLAH: İSRAİL’İN 42 NOKTADAKİ İLETİŞİM AĞINI VURDUK

Hizbullah, İsrail ile devam eden çatışmaların bilançosunu duyurmak amacıyla Telegram hesabında bir video paylaştı.

İsrail’in sınırdaki askeri noktalarında bulunan gözetleme kulelerindeki ekipmanların hedef alındığı aktarılan açıklamada, "termal, gece görüş ve gözetleme kameralarıyla insansız hava aracı tespit eden ekipmanların vurulduğu" kaydedildi.

Açıklamada İsrail'e ait farklı radar sistemleri, istihbarat toplayan ve Lübnan’ın iç kesimlerine yerleştirilen casus ağı bağlantısını sağlayan ekipmanın da hedef alındığı aktarıldı.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana sınırda yaşanan çatışmalarda şu ana kadar 46 Hizbullah mensubu ve 3 İsrail askeri hayatını kaybetti. Ayrıca Lübnan’da biri gazeteci 4 sivil, İsrail’de bir sivil öldü.

KILIÇDAROĞLU’NDAN DÜNYAYA ‘GAZZE’ ÇAĞRISI

Son olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, X hesabından Gazze için bir paylaşımda bulundu.

CHP lideri, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Dış dünyayla bağlantısı koparılan Gazze, ağır bir bombardıman altında… Gazze’de masumlar katlediliyor, yetmezmiş gibi, İsrail Başbakanı hala hastaneleri hedef gösteriyor.

Bu gece, bu katliama sessiz kalan herkesin eline masum kanı bulaşır. Dünya, ya bu katliama dur diyecek ya da ortak olacak, bunun ortası yok!

Dualarım mazlum Filistin Halkı için…”