Eski İsrail Başbakanından Netanyahu'ya: İyi bir ekonomi bıraktık, mahvetmeyin

Eski İsrail Başbakanından Netanyahu'ya: İyi bir ekonomi bıraktık, mahvetmeyin
Eski İsrail Başbakanı Naftali Bennet, 6'ncı kez koltuğa oturan halefi Netanyahu'ya seslendi.

Geçtiğimiz aylarda yaşanan hükümet krizi sonrasında istifa ettiğini duyurarak koltuğunu dönemin Dışişleri Bakanı Yair Lapid'e bırakan Naftali Bennet, sosyal medya hesabı üzerinden Benjamin Netanyahu'ya seslendi.

Son zamanlarda "yargı reformu" konusuyla ülkede protesto ateşini fitilleyen ülke tarihinin en sağcı koalisyonuna seslenen Bennet, "Sayın Netanyahu ve Smotrich'e güçlü, büyüyen ve sağlıklı bir ekonomi miras bıraktık. İsrail ekonomisini o kadar güçlü bir şekilde miras aldık ki, onu yok etmek olağanüstü bir çaba gerektirecek. Sayın Netanyahu ve Smotrich'i ekonomiyi mahvetmemek için her türlü tedbiri almaya çağırıyorum" dedi.

Eski Başbakan Bennett, haziran sonunda kolisyon ortağı Lapid'le Meclisin feshedilerek erken seçime gitme konusunda anlaşmıştı. Meclisin seçim kararı almasının ardından başbakanlık görevini Lapid'e devreden Bennett, Yamina Partisi liderliğinden de istifa etmiş ve 1 Kasım'daki erken seçimde aday olmayacağını açıklamıştı.

Ülkede gerçekleştirilen erken seçimlerde ise tarihinin gelmiş geçmiş en sağcı koalisyonu sandıktan çıkmış ve Benjamin Netanyahu 6'ncı kez Başbakanlık koltuğuna oturmuştu.

halktv.com.tr // Dış Haberler

Kaynak:halktv.com.tr Dış Haberler Servisi