Erdoğan, 'Uluslararası toplumdaki yerimizin yansıması olacak' demişti... Yansımadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkevi uluslararası toplumdaki yerimizin yansıması olacak" demişti. Uluslararası basında yer bulamayan açılış, beklenen "yansımayı" gerçekleştiremedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 22 Eylül 2021 15:37
Erdoğan, 'Uluslararası toplumdaki yerimizin yansıması olacak' demişti... Yansımadı

20 Eylül'de New York'taki yeni Türkevi'nin açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümü olan 2023'e giden süreçte Türkevi binamız, uluslararası toplumdaki yerimizin de bir yansıması olacaktır" diye konuşmuştu. Uluslararası basında yer bulamayan açılış töreni beklenen "yansımayı" gerçekleştiremedi. Uluslararası haber ajanları da abonelerine açılışa dair haber geçmedi.

Amerikan basınında yer bulamayan Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği ile New York Başkonsolosluğu'nun yer alacağı, Birleşmiş Milletler binasının tam karşısında konumlanan yeni Türkevi binasına ilişkin tartışmalar devam ederken AKP'li Özlem Zengin'in açılış günü yaptığı Türkevi yorumu da yansımalarına devam ediyor.

AKP'li Özlem Zengin, "500 Yıllık Türk Dış politika tarihinin en önemli günlerinden bir tanesi" yorumunda bulunmuş, söz konusu tweeti sosyal medyada alay konusu olmuştu.