Erdoğan, oğlu ve gelini ile birlikte Aliya İzzetbegoviç'in mezarını ziyaret etti

Erdoğan, oğlu ve gelini ile birlikte Aliya İzzetbegoviç'in mezarını ziyaret etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç'in kabrini ziyaret etti. Erdoğan'a uzun süredir kameraların önüne çıkmayan oğlu Bilal Erdoğan ile gelini Reyyan Erdoğan da eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte resmi ziyaret kapsamında geldiği Bosna-Hersek’in Saraybosna Uluslararası Havalimanı’nda, resmi heyet tarafından karşılandı. Erdoğan sonrasında, Bosna-Hersek’te Kovaçi Şehitliği’nde bulunan Aliya İzetbegoviç’in kabrini ziyaret ederek anıt mezara çelenk koydu. Erdoğan'a burada oğlu Bilal Erdoğan ile eşi Reyyan Erdoğan da eşlik etti. 

20210827-2-49786857-68246355.jpg

Erdoğan, daha sonra Bosna Hersek İslam Birliği binasını ziyaret etti.

Erdoğan'a ziyaretinde Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyinin Boşnak üyesi Şefik Caferoviç, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Bosna Hersek İslam Birliği Başkanı Hüseyin Kavazoviç, Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Serdar Karagöz ile TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı eşlik etti.