De Niro yine çok sert çıktı: O gerçek bir ırkçı!

İngiliz Guardian gazetesine konuşan ünlü Amerikalı aktör Robert De Niro, Donald Trump için "Gerçek bir ırkçı" dedi. De Niro ayrıca, Trump'ın beyazların üstünlüğünü savunan bir başkan olduğunu söyledi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
De Niro yine çok sert çıktı: O gerçek bir ırkçı!

Robert De Niro, “Artık yaşlandım ve olan biten şeylere üzülüyorum. Trump gibi birinin Başkan olduğunu gördüğünüzde, ‘Bakalım ne yapacak?’, ‘Belki değişir’ diye düşündüm” dedi. De Niro daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: “Ama Trump sadece daha kötüye gitti. Bana gerçek bir ırkçı olduğunu gösterdi. Bir New Yorklu olarak şehirdeki çeşitliliği anlar diye düşünmüştüm ama daha önce düşündüğüm kadar kötü, hatta daha da kötü. Bu utanç verici. Bu ülkede bu kötü bir şey.”

75 yaşındaki aktör, ABD’de artan ırkçılık sebebiyle çocukları için de endişelendiğini söyledi. 3 farklı kadından 6 çocuğu olan De Niro, “Çocuklarımdan biri de eşcinsel ve farklı bir şekilde muamele görmekten korkuyor” dedi.

‘Hitler ve Mussolini de komik görünüyordu’

De Niro, “Trump’ı beyazların üstünlüğünü savunan biri olarak değerlendirir misiniz?” sorusuna da “Evet” yanıtını verdi. “Peki ya faşist?” sorusuna ise, “Eğer yapmak istediğini yapsaydı, bu ülkede çok kötü bir duruma sürüklenirdik. Yani benim anladığım kadarıyla, Hitler’e gülmüşlerdi. Çünkü hepsi komik görünüyordu. Hitler de, Mussolini de, diğer diktatörler ve despotlar da komik görünüyordu. Beni asıl rahatsız eden şey, gelecekte de onu (Trump’ı) örnek alacak ve bir şekilde ondan etkilenecek insanlar olacak. Ama onlar daha akıllı olacaklar, böylece daha renkli bir kişilikleri olacak ve daha kurnaz olacaklar. Böylece onun sahip olduğu değerlere sahip olan ama bir despot olarak daha fazla zarar veren insanlar olacaklar. Benim endişem bu. Ona bakıp ‘Ben de onun gibi olmak istiyorum’ diyen insanlar var. Ama onlar çok daha iyisini yapacak ve çok daha akıllıca oynayacaklar” yanıtını verdi.

“DOMUZ VE KÖPEK” DEMİŞTİ

Robert De Niro, Trump’ın insanları kandırdığını da dile getirerek, “O bir üç kağıtçı, madrabaz, dolandırıcı. Beni asıl rahatsız eden şey de insanların bunu görmemesi” dedi. Daha önce beyzbol maçında karşılaştıklarını ve sadece el sıkıştıklarını anlatan aktör, “Hiçbir zaman onunla tanışmayı istemedim. O bir soytarı” dedi.

2016’da Robert De Niro bir video çekerek Trump’a “Berduş, domuz, köpek” demiş ve onun suratını yumruklamak istediğini söylemişti. Geçen yıl Haziran ayında Tony Ödülleri töreninde sahneye çıkan ünlü aktör, “Tek bir şey söyleyeceğim” diyerek Trump’a ağır bir söz söylemiş; ertesi gün Trump, De Niro’ya “kafasına çok yumruk yemiş, IQ’su düşük” diyerek yanıt vermişti.